Kui juuni oli pigem rahulikus ja koguvas energias, siis juuli on aktiivne ja väljapoole andev. Juulis on valge ja sädelev, siin on hea lasta sel nii ollagi, keskendudes enam kõigele, mis on elus hea ja lihtne. August toob uuenemise protsessid, seepärast on oluline praegu hoida kerget energiat, kuna suvest saad jõudu järgmiseks poolaastaks. Kõige olulisem on keskenduda heale suhtele endaga. 

Üks asi, mida olen aasta algusest vaadelnud, on teadmatus aasta teises pooles. Näen, et juba juuli lõppu tuleb mõju, mis on tugevam augustis ja läheb lahti septembris. Midagi on teistmoodi, mu nägemuses on see tumesinine ja sillerdav. Tumesinine on minu jaoks sügavus, uus kogemus. Midagi lõppeb. Arutasin ühe nõiast tuttavaga ja tema ütles, et suve lõpus on surma väravad. Mis omakorda ongi suur muutus ja millegi lõppemine. Ent mulle ei istu väga lõpud ja algused, minu jaoks on mõlemad lihtsalt muutused. Midagi muutub teiseks.
Seega naudi rõõmuga kõike, mis seni olnud, sest tuleb pööre ja asjad muutuvad.

Enesele truuks jäämine ja isiklikud piirid on ühed suured märksõnad. Õpime, kuidas kaitsta ennast ja oma lähedasi, kuidas emotsioonides enesele truuks jääda, kuidas ennast hoida ja luua piire, mis lähtuvad sinu sisemisest tõest.

Endaga hea olemine loob iseenesest õiged piirid.

Varjutus Iirmaal.
Varjutus Iirmaal.

Juulis on tunda äsja olnud tugeva kolmekordse varjutuse mõju. Varjutused toovad välja tõed, mis olid varjus. Mõni on tundlikum kui muidu, ent valdavalt on mul tunne, et inimesed on just rahulikumad. Sest endaga on lihtsam olla, kui mõistad end paremini – ja seda varjutused toovad. Loe kolmekordsest varjutusest lähemalt.

Kolm varjutust reas on justkui universumi viis näidata kui väga on vaja keskenduda sellele, mida sa tunned, et teha elus häid samme.
Kui jätad emotsioonid protsessimata, võid tunda vaimset ja füüsilist kurnatust. Trenn, mediteerimine, sõpradega lõbusalt ajaveetmine, millegi uurimine/lugemine on head variandid energia maandamiseks.

Täpselt samuti nagu toovad varjutused üles nähtavust ja mõistmist, toovad nad ka küsimusi. See, mis enne tundus turvaline ja tavaline ei saa enam samamoodi jätkuda. Küsimuse alla võib sattuda ka minu koht siin maailmas. Suhted ja olukorrad, mis enne tundusid täitvad ja vajalikud ei pruugi enam sellisena näida. Siit kerkib võimalus leida uued viisid enda hoidmiseks, et luua harmooniat uutmoodi.

Juuli alguses olnud Kuuvarjutus võimendab intuitiivsust, pane tähele unesid, märkamisi ja kõhutunnet.

Kuula sügavalt ja tähelepanelikult – kõik, mis aitab hoida armastust, vabaneda, mõista – kasuta seda kõike.

Millisesse elu ossa vajaksid rohkem väge? Kus sa oled end alahinnanud? Kus soovid olla rohkem märgatud? Kirjuta näiteks üles kõik see, mida sa tahaksid teha, aga kardad. Ja siis vaata kas need hirmud on üldse tõsi, kes sa nendeta oleksid ja kas siin on midagi, mis on hoopis rohkem tõsi, ent sa pole märganud. Byron Kate’il on selleks protsess the Work, mida väga soovitan, kus nelja küsimusega saad oma uskumusi hoopis uuel moel vaadelda.

Väsimus toob endasse. Kuigi juuli on väljapoole olemise kuu, on siin väsimust ning soovi mitte toimetada edasi samamoodi kui varem. Juuli eeldab muutusi mõtetes, liikumises, tegemistes ning kuu aktiivsus on suuresti inspireeritud just sellest.
Mida sa enam ei taha teha, mida sa enam ei jaksa teha ega pea vajalikuks? Kuidas saad sa endale lähemal olla? Sellest tuleb soojus ja rahu, sest enesele keskendumine toob tunde, et elad endaga rahulolus ja harmoonias, see annab ka jõu ja oskuse seda väljendada.

Väsimuses tekib ruum endaga olemiseks, vajadus võtta endale aega, puhata. Lase vahel lihtsalt 10minutiks kogu maailmal minna ja ole ainult endaga, et sisemus saaks settida paika. Usu, see annab palju jõudu.

Juulis on kerge jääda kinni – seepärast liigu ringi, kasvõi võdista end lihtsalt vahel, hüppa paar korda, venita, võta ette jalutuskäike.

Juulis ja augustis on suurepärane ümber jaotada, koristada ja vabaneda pahnast, teha ruumi nii füüsiliselt kui vaimselt. Korista oma postkast, arvutifailid, tee backupid, loe neid raamatuid, mida oled pikalt tahtnud, tee kursused, kohtumised, mida oled soovinud…
Juuli toob üles ka raha ümberjaotamise ehk vaata üle, kuhu su raha läheb, sel kuul on hea teha valikud, mida sa oma varaga teha tahad.

Juuli toob lõpu karmilistele mustritele. Arvasid sa, et kogu see töö on olnud siis asjata? Sisemised vaatlused viivad juulis suurte äratundmisteni. Juulis võib tunduda, et sind tõmmatakse eri suundades – otsuseid tee selle järgi, mis teeb sind õnnelikuks, kus on hea tunne. Segadus ja ärevus tulevad siis, kui jätad end kõrvale.

Selle aasta suured sündmused pole kaugeltki veel läbi, juuni ja juuli on enda kogumise aeg – kasuta seda.

Meid juhitakse tegema iseendast oma prioriteet – sinu vajadused on esikohal.

Juuli annab uue suuna. Kui oled viimasel ajal tundnud, et tahaksid toetust oma ideedele, tahaksid leida midagi uut ja sellega edasi liikuda, siis võid avastada, et juuli ja august on ses osas väga toetavad. Juuli on ses osas aktiivne, et sa pead tunnetama, kus on okei tegutseda ja kus energia voolab ning kus on energia kinni ja peab teise tee leidma. Näiteks, kui tundub, et ühe inimesega suhtlus ei sobi hetkel, siis lihtsalt lase minna ja suhtle nendega, kellega sobib. Kui tööl mõni ülesanne ei edene, siis jäta see sinnapaika ja tee neid asju, mida on kerge teha.

Juuli ja august toovad ka küsimused:
Milline sa tahaks, et su maailm välja näeb?
Kuidas sa saaksid tunda, et süda on elav ja rõõmus?

Juulist septembri lõpuni on struktuuride muutus tuntav. Millele sa põhined, mis on su elus püsiv väärtus – kõik see satub küsimuse alla. Sellistel puhkudel kerkivad tavaliselt küsimused – kas ma teen enda jaoks õiget tööd, kus on minu koht siin maailmas, kas ma olen õiges suhtes, mis ma tahaksin veel elus ära teha, mida osata, kus ja kuidas elada jne.

Lihtsalt pane end tähele, vaata mõtteid ja tundeid, nende seoseid ja sa märkad ka juhatust, ideid ja inspiratsiooni.

Suurepärane aeg on vaadata ja ümberstruktureerida – mis mind kannab, mis on mu elus olulised struktuurid. Vaata kodu, tööd, suhteid, rahaasju – veendu, et need oleksid sind pikaajaliselt toetavad. Samuti, vaata üle oma kohustused ja lõpeta need, mis sind ei toeta.

Hoia piire seal, mis su sisetunne ütleb, et on õige.

Plaani muutus. Energia soosib astuda samm tagasi tuleviku loomisel, et saaksid rahulikult hinnata, kas see, mida sa hetkel loomas oled, omab ka pikas perpektiivis jõudu. See, mis sa seni arvasid, et võiks olla, satub küsimuse alla.
Vaatluse all on suuresti elukutsega seotud teemad – palju sa teed sellepärast, et peab ja palju sellepärast, et see on su sisemine vajadus?

Vabasta oma aega ja ruumi. Ajajaotus on väga õhus – millele sa oma aega kasutad? Mida sa sooviksid veel teha, kuidas tunda? Jäta välja kõik see, mis on kõigest ebameeldiv kohustus, vabasta aega ja ruumi, et elada rohkem enda järgi.

Juuli lõpus tuleb aktiivseid tegemisi ja olulisi sündmusi seoses endale turvatunde loomisega nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Kuna kõik saab alguse tunnetusest, siis on esikohal endale emotsionaalse turvalisuse loomine. Kus sul on vaja emotsionaalset tuge, siis vaata, mismoodi saad end rohkem hoida? Kuidas saaksid olla rohkem teistega seotud nii peres kui kogukonnas?

Me oleme kõik emotsionaalselt seotud, see loob vastutuse nii enese kui teiste eludes. Tunded on energiaväljad, mida on kõige lihtsam muuta mõttega. Su meeled, mõte, keha on kõik selleks, et sind väljendada. Kõik on siin sinu jaoks. Märka ja rõõmusta. Ja lihtsalt naudi suve!

 

Lahkust & koostunnet

Liisa-Indra