Lihtsalt olla on väga vabastav. Julgeda mitte midagi teada, tahta, osata, oodata, soovida. Olla nii tühi ootustest, et Elu saaks meid täita just selle imelise ja igavikulisega, mis hetkel vormi ja väljendust otsib. Astroloog Anu Kallavus kirjutab siin planeetidest ja märkidest, mille mõju võime hetkel tunda.

Vaikus enne tormi. Väljakutse „olla tühi.“
15. mai käivitas suured muutused. 15. mail kell 14:48 toimus Kuuloomine Sõnni 25. kraadis ja mõned tunnid hiljem sisenes Sõnni märki Uraan. Viimati oli Uraan Sõnnis aastatel 1934-1942.

Pikemat aega on olnud soov seda teemat avada, aga alati jõuab kohale nii mitmeplaaniline, mitmekihiline ja tihe info, et seda arusaadavalt kirja panna on tundunud võimatu.

Uraan justkui tooks meile väljakutse, vajaduse ja võimaluse ennast uuesti häälestada, aga kuidas ja milliseks väljenduseks?

Uraan siseneb Sõnni märki 15. mail 2018 ja 8. augustil hakkab liikuma retrograadselt ning jõuab 6. novembril taas tagasi Jäära märki.
Uuesti siseneb ta Sõnni märki 6. märtsil 2019 ja sedapuhku juba püsivalt 7 aastaks, kuni aastani 2026.

Mõlemal juhul on tegemist Kuuloomisega. See osutuski minu jaoks võtmeks. Sõnni märgi sümbolis sisalduvad nii Kuu (vorm) kui Päike (vaim). Vorm on sümbolis “asetatud” vaimu (ringi) peale.

Vorm, kas vangistab valguse või avab tee valgusele enda kui vahendaja kaudu. Vorm on vahend, mis on loodud Looja poolt, elavast allikast. Selle taga on Kõrgem Tahe, soov kehastuda.

Inimese jaoks on see teekond valguse peegeldajast valguse allikaks. Kuidas vahend saab muutuda väljendajaks?
Inimlaps, omades teadvust ja sidudes ennast nii vormi kui vaimuga, määrab ühtlasi ka selle, millist tähendust omab vormiline maailm tema jaoks. Kas ta teenib vormi või vaimu. Sõnn on tahte ja jonniga seotud eriti tugevasti.

Vorm, mis loob näilise eraldatuse, põhjustab kannatusi ja sunnib meid igatsema tervikut, täiuslikkust, lõpmatut õndsust ja rõõmu.
Aga senkaua kuni meid meid juhivad soovid ja ihad, põrkume pettumuste, kannatuste ja valuga, sest maailm ei anna meile mitte seda mida ootame, vaid seda, mida vajame.

Arenguks.
Teadvustamiseks, et midagi eraldiolevat ei ole.
Midagi isiklikku samuti ei ole.

Võetakse ära ja antakse teine
Kuu on Kõigi Vormide Ema, tema parimad omadused on paindlikkus, võime muutuda, olla seotud, kohaneda, vastu võtta olukord, inimene, jumalik teadmine jne. Samas on vormile omane inertsus, püsivus, stabiilsus, blokeeringud, vanad käitumis-, mõtte- ja tundemustrid… takistused on alati seotud meie vormiga.

Meie pole andnud endale elu, meile on antud elu, mis otsib väljendust meie inimvormiga seotud väljenduskanalite kaudu.

Vormi loovate jõudude taga on alati jumalik tahe (Päike), inimese puhul väljendub see sageli ennast soovide näol ja kuna Sõnn on väga viljakas märk, siis tähelepanu ja keskendatus teatud ootustele ja soovidele, loovad magnetilise, külgetõmmet omava loova energia.

Meie tahe võib olla egoistlik või sulandunud Kõrgema Tahtega. Me saame püsiva pingutuse tulemusena sageli selle, mida väga tahame ja soovime. Küsimus on selles, kas see teeb meid õnnelikuks?
Kui selle suundumus on sissepoole, allika suunas, saab toimuda sulandumine hinge energiatega, kus mõistetakse kõige ühtsust ja avaneb teadmine/nägemine sellest, kuidas me loome oma (piiratud) reaalsust.

Kui tähelepanu on vaid välisel, siis glamuur (emotsionaalne pimedus), illusioonid (mentaalne pimedus), lummad (füüsiline mugavus ja inertsus) hoiavad inimest vangis ja ta õpib läbi kannatuse.

Põhjuseks arvamine, et võim, väline tunnustus, positsioon, raha, omand, teise inimese „omamine“ enda kõrval tagavad püsiva õnne. Just seepärast meid sageli raputatakse. Võetakse ära see olukord ja antakse teine.

Kosmilised väljakutsed meie jaoks on seotud eelkõige sellega kuidas tarkus ja armastus, tahe ja vaimsus, praktilisus ja vabadus leiaksid meie kaudu unikaalse väljenduse. See on pigem seotud intuitsiooni ja julgusega intuitsiooni usaldada.

Uraan toob meie ellu energiaid, mis käivitavad vabanemisprotsessid
Ta püüab meid teha teadlikumaks, avatumaks, isetumaks, universaalsemaks. Aga ta pole seotud loogikaga, pigem mitmetasandilise mõtlemise ja holistilise juhtimisega.
Temaga on seotud olukorrad, kus „kõrgem tahab madalama üle võtta“. Hea on mõelda, mis on kõrgem meie jaoks?
On see süsteem, mis omab meie üle võimu, inimene, kes tahab endale vabadust, võttes ära sinu vabaduse, idee vabadusest ja võrdsusest, mis allutab ja vangistab. Või on see meie jaoks loomulik olukord võtta vastu see, mis Elu toob. Olla hetkes kohal ja anda meistri kombel väljendus energiatele, mis läbi sinu tahavad voolata.
Kuna Uraan on seotud elektrilise energiaga, siis võime kogeda läbipõlemist või valgustumise sarnaseid kogemusi nagu terviku mõistmist, avardumist, kergust ja vabadust.

Kuu on päikesel külas
Minu jaoks on erakordselt märgilise ja võimsa tähendusega see, et mõlemal Uraani sisenemisel Sõnni märki on Kuuloomise aeg. Teisel sisenemisel on Päike ja Kuu Kalade 16. kraadis täpses ühenduses Neptuuniga.
Kuu on Päikesel „külas“.

Vana vorm puhastub tingimusteta armastuse ja usalduse kaudu. Uraan ja Neptuun on mõlemad seotud hinge energiatega, esimene on seotud Tarkuse, teine Armastusega. Õpime nende kaudu kõigi asjade seotust, universaalsust, mis väljendub läbi unikaalsuse, avardades teadmist sellest, kes me päriselt oleme.

Olen mitmel korral Uraani üle mõeldes Osho Tarot kaardipakist tõmmanud „Tühjuse“ kaardi.
See on võti. Olla valmis olukorraks, mis tuleb parimal moel, tähendab olla „tühi“. Ootustest vaba.

Uraan valmistab muutusteks
Kuna Uraan saab harmooniliselt väljenduda juhul, kui inimesel on Kuu ja Päikese printsiip omavahel harmoonias, siis võiks öelda, et meile on antud aeg olulisteks ettevalmistusteks sügavamat laadi muutustele, mis hakkavad aset leidma kogu ühiskonnas.

Uraani energia vajab praktilisi lahendusi. „Maa“ ja „Taeva“ ühendamist. See puudutab omandit, kinnisvara, raha, üksikisiku suhet riigiga just suurema vabaduse ja avatuse mõttes ning oma unikaalse rolli leidmises.
Blokeeringud võivad anda väga ootamatuid atakke, süsteemide „kokkujooksmisi“, ärevushäireid, paanikahooge, igat laadi avariisid ning šokilaadseid kogemusi, mil näeme, et midagi suurt ja totaalset ei pääse voolamisse.

Muutused saavad olema ootamatud ja kõikehõlmavad, nad võivad toimuda sekundi murdosa vältel, justnagu laviin, mis olles pikalt survele vastu pannud, sekundi murdosa vältel vallandudes toob kaasa purustusi ja vabanemisi.

Kuna Uraan liigub edasi-tagasi kardinaalsest tulemärgist (Jäärast) fikseeritud maamärki 15.05.2018; 6.06.2019, milleks on Sõnn, ning taas Jäära (8.08.2018 – 6.03.2019), on aeg liikuda ideede maailmast praktiliste tegude maailma, vajadus anda originaalsetele ideedele vorm, väljuda piirangutest.

Kohtudes ükskõik millist laadi piirangutega, on oluline mõista, et oleme nad ise loonud.

Piirangu eesmärk on toetav, kui liigutakse keskme suunas. Pingutama peaks aga ikka selle nimel, et tulemus pakuks vabadust ja kergust kõigi jaoks.