Maikuus algab nüüd midagi, mis kestab septembrini välja. See on uurimine ja loomine, uuendamine ja arusaamine. Väikeste vahedega peame otsa vaatama oma alateadvusele. See pole alati kerge või lõbus, aga mis siis, kui teha sellest mäng?

Kaevu koondunud allikatest on otsetee puhtasse ja sügavasse sisemusse – täiesti iseasi ja omaasi, mis keegi selliste kohtadega peale hakkab. Need on kaitstud ja haruldsed kohad, kuid praegu on need meil siinsamas olemas. Su oma allikad.

Kui su ees on helesinine vesi, mis sügavuses ainult helendab, mida ümbritseb paks kivimüür, siis mis sa sellise allikaga teeksid?

Ma räägin alateadvusest, meie käitumistest ja reageeringutest. Kui aprillis rääkisin uskumuste mõjust saatusele, siis mais räägin tegevuste, märkamiste ja taipamiste mõjust saatusele.

Maikuu toob meile kätte minevikus toimunu. Võid leida end olukorrast, mis justkui sarnaselt on juba enne olnud. See võib olla mugav – koged ennast taas tuttavalt heas situatsioonis. Aga see võib olla ka midagi nuputamist vajavat – suhe jõuab sarnasesse pöördepunkti, tööl tulevad sarnased katsumused jne.

Mis selliste olukordadega teha? Tunne ära emotsioon, see tuleb otse alateadvusest. Ja siis vaata, mis mõttest see emotsioon tuli ja mis mõtteid see emotsioon toob. Siin on nüüd raudselt seos ka uskumustega. Edasi teed nii, et tänad emotsiooni ja saadad ta minema. Sama võid teha mõttega. Ja siis selge peaga vaatad, mis siin olukorras edasi annab teha. See omakorda sõltub sinu eesmärgist, vajadusest ja sisetundest.

Mai toob ka liikumist ning uut rütmi. Jah, see on nagu rahvaste ränne. Paljude sees toimub kõiksugu kirevaid asju. Inimestel on pead sassis heas mõttes – armumised tulevad kevadel paljudel. Aga ka veidi keerulisemate asjadega – suhteid tuleb korrastada ja alati lihtsalt ei taipa kohe ära, mismoodi seda parimal moel teha. Tulemus on see, et isegi, kui soovid parimat, vahel tuleb ikka välja nagu tuleb.

Mais, juulis-augustis ja septembris lihtsalt juhtub asju. Täitsa tõsiselt. Sa ei pea selleks midagi tegemagi, ainult vaata ja imesta. Sellest tuleks justkui üksjagu segadust. Aga tegelikult, vaata uuesti. Mida sina sellest taipasid, mõtlesid, tundsid, aru said – esita endale küsimus – mida sina selles olukorras näed ja tunned… ja miks?

Tuleb muidugi ka teada, et kõik ongi alati parim ja see ka on vajalik. Pole ehk lohutav, aga tõsi sellegipoolest – kõik on parima ajastusega ja toimub parimal moel.

Huvitav on tegelikult see, et mida rohkem sa oma “kaevu” uurid, seda enam kasvab kindel tasakaalutunne ja läbi kõikide segaduste saad minna just mööda seda joondumist. Tuleb teha otsuseid igal rindel. Ja sa teedki, sees “kõhutunne”, oma sügavustest tõusnud teadmine. See on midagi ümberrääkmatut, muutumatut, ja andestage nüüd aga “unfuckable”. :)

Kasuta intuitsiooni, hoia taipamisi, et olla ühenduses inspiratsiooniga. See hoiab sind seest selgena ja nii saad teha otsuseid, mida teadvustad üleni, mis on sinuga rohkem kooskõlas, kui emotsiooni ajel tehtud ütlemised ja otsustamised.

See, kusjuures on üks asi maikuus ja kogu see aasta – emotsiooni ajel ei tasu reageerida, ei tasu toimida ja ei tasu tõiselt mõelda. Emotsiooni sa lihtsalt armastad, jälgid ja lased tal minna.

Emotsioon on võti, kompass– miks ta tuli? Las ta näitab sulle su reageeringuid. Millele sa reageerisid sellise emotsiooniga? Miks just sellise emotsiooniga? Mida sa tegelikult tahaksid ja vajaksid? Mismoodi siis on vaja toimida, et seda saada?

Maikuus ja septembrini välja pane täitsa teadlikult tähele sõnu ja tegusid. Mida sa räägid ja lubad, aga pole teinud? Miks? Ja mida keegi teine sulle räägib, aga kas see paistab tegudes ka välja?

Aita ka teistel sõnad tegudega kokku saada, viidates sõbralikult ja lahkelt, et “huvitav, sa räägid sellest palju, mismoodi sa selle siis ellu viid või polegi selle elluviimine ehk vajalik?“ Või: “Sa räägid mulle palju ilusaid sõnu, aga oma tegudega sa takerdud. Saan ma sind kuidagi aidata, et su sõnad ja teod omavahel kokku saaksid?”

Kui sõnu poleks, kuidas sa näitaksid tegudega seda, mida mõtlesid öelda?
Nüüd mine tee nii!

Allika loomine oma sõnade ja tegudega. Kui puhas ja siiras sa oma sõnades ja tegudes oled ning mida sul on vaja, et nüüdsest olla? Kõige olulisem ja millest kõik alguse saab – on ise enda ees aus ja siiras olemine. Selliselt saame hoida endas ruumi Elule.

Siin on kontakt ka alateadvuse teemadega.

Kui su pea on täis käitumismustreid ja arvamusi, millest sa tegelikult ise ka lõpuni aru ei saa, kust need tulevad ja miks sa just nii arvad või käitud, siis see võtab ruumi ju ja segab, sest täidab sind emotsioonide ja mõtetega, mis takistavad sul olemast oma täispotentsiaalis!

Puhasta need eest ära, selleks see Allikavesi siin ongi. Vaata otsa ja puhasta. Nii vaadatuna on allikas Imede allikas, Soovide allikas, mis toob välja kõike, mida suudad välja mõelda!

Praegu on uurimise ja õppimise aeg. Kui sul on tunne, et sa midagi ei saa, sa ei näe võimalusi, siis ees on emotsioonid-mõtted ja… su oma alateadvus, mis on su soovitud kogemuse liigitanud ohtlikuks… Klassikaline – suur armastus tähendab suurt valu. Jama! Ei tähenda. See tähendab suurt avatust näha võimalusi. Alateadvuses olnu pääseb otse teadvusesse, kui sa endas midagi ära tunned, taipad – need on need “ahha” hetked, mis kohe õhu selgeks löövad. Kasuta alateadvusesse sukeldumisi.

Kokku saamised. Koos tegemised. Koos töö. Koosolemised leiavad uue tähenduse. Ja need saavad olema tähenduslikud. Kui mõni su suhe ei suju, mõni tegevus haigutab igavusest ega liigu, siis vaata korraks, kellega sul on vaja koos-tööd teha, kes on veel seotud, aga keda pole kaasa haaratud.

Armusuhetes samamoodi. Me kipume oma alteadvuses olevate käitumismallide järgi talitama ja see tähendab ka otsuseid – aga kui on suhe, siis kes veel peaks otsustega seotud olema, kellega sa seda teemat ei arutanud, kellest sa täitsa mööda läksid, arvates, et oled üksi, aga tegelt pole?

Kõik, mis on siiralt sinu kasuks, on ka teiste kasuks. Järgid oma südant, ei saa sattuda konflikti ka teiste omaga.

Maikuus alusta koos-elamist lähedaste inimestega koos-töö tegemise kaudu! Jaga oma tegelikkust ja võta vastu teiste oma.

Sobivus, kokku-sobivus, lahku-sobivus, koos-olekud ja ise-olekud. Igaüks leiab siit oma. Kõik need on väga elulised teemad, mis tuleb endil lihtsaks teha. See on üks elu põnevus ja väljakutse, tabada rasked kohad oma silmaga ja teha need kergeks.

Tänavune väljakutse on seotud eneseteostuse ja õnnega. Võta oma õnnetunne teiste küljest lahti. Mitte et ei hooli. Vaid sinu õnneunne ei sõltu teistest. Mida enam oskad endas ise hoida armastust, õnne, rahu, meelekindlust… seda rohkem armastad!

Mitte, et oleme võimelised tundma armastust olukorrast hoolimata, vaid me olemegi armastus olukorrast hoolimata! :)

Siin ongi meil uue algus. Eks seda see uuendamine tähendabki. Millegi alustamist. See ei tähenda vana maha jätmist, see tähendab vana viimist uuele vibratsioonile. Uuendamist. Täiustamist.
Siit algab ekstaas.
Kui on keeruline ja raske, ei taha tunda, surud end kokku, siis tuleb segadus ja abitus, ning siit võib tulla depressioon.
Ekstaas ja depressioon on ühe mündi kaks eri poolt. Kui sul on ees kaks suunda, valid sa depressiooni või ekstaasi? Entusiasmi või masenduse?
Entusiasm on tugev ja edasiviiv loovjõud, depressioon jällegi vaikne ja sügavale suruv energia. Sa saad valida, kui “taipad” ära, mis need mõlemad on. Pole vaja neid läbi kogeda. Lihtsalt taipa nende olemust. Sellest piisab.

Ja nüüd tee oma elust mäng! Ekstaas ja entusiasm on suurepärased tööriistad.
Loo väljakutse oma soovidest ja eesmärkidest, tee mäng, pööra masendus entusiasmiks ja depressioon ekstaasiks. Praegu on hea võimalus võtta aega endale, sea eesmärgid näiteks augustini ja asu siis mängima. See on viis, kuidas reaalselt elus olevaid võimalusi kasutada enda kasuks.

Siin on loomise ekstaas. Enda taastoomine oma ellu. Iseenda elu loomise ekstaas.
Vaimustu, imetle ja naudi!

Muide, juuniks valmistuvad armastuse teemad, aga mil viisil nad avalduvad?

Maikuusse sobivad hästi need kaks artiklit:

Sa oskad tumeda poole tundeid juhtida. Kuidas olla oma emotsioonide võlur?

Kui Sa tunned sügavalt… Miks Sa nii tunned?

 

Lahkust ja koos-tunnet,
Liisa-Indra