Telekom firma AT&T loob teed päikeseenergia kasutamisel. Nimelt on juunist New York´is liikudes nüüd väga lihtne oma telefoni või arvutit laadida!

Juuni lõpust on New York´is saadaval 25 päikeseenergial töötavat laadimispunkti. Neid võib leida pargist, rannast ja muudest populaarsetest avalikest kohtadest. Tegemist on pilootprojektiga, mis on AT&T ning New York´i linna koostöö tulemus.

Ühes laadimiskohas saab samal ajal laadida kuute seadet, eraldi väljundid on iPhone´ile, Androidile, BlackBerryle, aga saadaval on ka tavalised USB-kaablid.
Kolm 15-watist paneeli ja 168-watine liitium-ioon patareipakk hoiab päikeseenergia laadimiskoha töös terve öö või viis päeva ilma päikeseenergiata. Nutitelefoni saab laetud kahe tunniga, 30% laetud saab 30 minutiga.

Esialgu on plaan hoida laadimiskohad paigal oktoobrini. Kui need osutuvad populaarseks, kaalub firma projekti laiendamist ka teistesse linnadesse.

Ka Eestis on selline asi juba tehtud, Ülemiste City pani oma pargis sellise laadimiskoha püsti juba 2008. aastal. Ausalt, ma praegu ei tea, on see veel töös.

Allikas:
The New York Times