Kõigepealt rämpstoidugigant McDonald´s ja paar päeva hiljem populaarne Subway – inimesed ei soovi toetada vägivaldset loomapidamist ning avalik surve surus kiirtoiduketid nurka.

Suur sotsiaalne surve ja Austraalia loomakaitseorganisatsiooni Animals Australia edukas TV kampaania panid kiitoiduketi McDonald´si värisema ning nüüdsest on lubadus välja pigistatud – McDonald´s loobub kõigis oma Austraalia 900 restoranis puurikanade munade kasutamisest!

See otsus ei tulnud kuigi kergelt, Animals Australia on nendega aastaid läbirääkimisi pidanud. Lõpuks osutusid edukaks Facebooki lehel teema ülevalhoidmine, allkirjade kogumine ja raskekahurivägi: telereklaam lastega – vaata kindlasti! :) Lastega reklaam sai üle riigi nii populaarseks, et McDonald´sil ei jäänud muud üle kui survele alla anda.

Loomulikult hõlmab see järk-järgulist üleminekuperioodi, aga asi seegi. 2017. aastal enam puurikanade mune Austraalia McDonald´sitest ei leia. Suund on igaljuhul hea! See omakorda annab veidigi meeldivama elu miljonitele kanadele, kelle “tööks” on rahva hüvanguks pidevat ovulatsioonis olla.

Rämpstoidukettide suurim munakasutaja McDonald´s on eeskujuks ka teistele ning tänu nende valikule on sama surve nüüd ka teistel sarnastel ettevõtmistel. Kohaliku loomakaitseorganisatsiooni plaan on puuriloomad praktikana riigist üldse minema pühkida.

Austraalia Subway on aga nüüd samal joonel Kanada, USA ja Euroopa Subwayga, kus puurikanade mune enam ei kasutata või ollakse üleminekul. Eesti Subway sellest vist kuulnud pole…Varasemalt on sama lubaduse juba välja käinud ka supermarketite ketid Coles, Woolworths ja Nestlé.

Animals Australia järgmine sihtmärk on popp burksiputka Hungry Jack´s.  Jääme põnevusega ootama!

Allikas:
Animals Australia