Rahvusvahelise mereorganisatsiooni The Black Fish esindajad tutvustavad septembris Tallinnas ja Tartus peetavatel avalikel loengutel ebaseadusliku kalapüügi olukorda Euroopa meredes, sealhulgas ka Läänemeres.

Juba uue nädala algul toimuvad Tallinnas ja Tartus avalikud loengud “Merede poolt – ülepüügi vastu”, kus räägitakse Euroopas toimuvast ebaseaduslikust kalastamisest, Läänemere probleemidest ning meie isiklikest pingutustest maailmamerede kaitsmisel.

23.09 kell 18-20 Tallinnas, Rahvusraamatukogu väikeses saalis
24.09 kell 18-20 Tartus, Keskkonnahariduse keskuses.

Loengu korraldab loomakaitseorganisatsioon Loomade Nimel ja see on tasuta ning kõigile avatud. Mõlemal üritusel pakutakse vegan suupisteid ja teed.

***

Organiseeritud kuritegevus ähvardab maailmameresid. Igal aastal röövib ebaseaduslik kommertskalastamine maailmalt umbes 17 miljardit eurot. Kui ebaseaduslik kalastamine sellisel määral jätkub, võime tühjaks jäänud ookeane näha juba meie eluaja jooksul.

Black Fish on organisatsioon, mis toob Euroopa meredel toimuva jälgimiseks kokku tavalised inimesed ja kaasaegse tehnoloogia. Merede olukorra muutmisel on abiks nii droonid, tavakodanikest inspektorid, paadid, lennukid kui ka sotsiaalmeedia.

The Black Fishi projektidega saad tutvuda kodulehel http://www.theblackfish.org/

Vaata lisa “Merede poolt – ülepüügi vastu” Facebooki lehelt