Pea miljon inimest kogunesid pühapäeval maailma eri paigus, et suunata tähelepanu toimunud kliimamuutustele ja toetada puhta energia tootmist.

Kuu aega tagasi otsustasid maailma suurima ja edukaima petitsiooniportaali Avaaz tegijad kutsuda inimesed tänavatele, et toetada puhta energia tootmist. Inimesi tuli kokku üle ootuste palju, see on selge sõnum, et tegemist pole enam “puukallistajate” hobbiga, vaid tõeliselt suure globaalse liikumisega.

Just möödunud nädalal andsid Greenpeace´i juhid ÜRO peasekretärile Ban Ki-moon´ile üle 6 miljoni inimese allkirjad, et Arktikas lõppeks nafta puurimine ja sealse puutumatu looduse hävitamine. Teiste seas kirjutasid Arktika Tuleviku Deklaratsioonile alla muusik Paul McCartney ning peapiiskop Desmond Tutu.

Ka Avaaz edastas pühapäevasel marsil ÜRO peasekretärile hulga allkirju. New Yorgis andis Avaazi tegevdirektor Ricken Patel ÜRO peasekretärile üle dokumendi 2 miljoni inimese allkirjaga, kes kõik toetavad muutust energiatootmises. Prantsusmaal anti sarnane petitsioon üle ka sealsele presidendile Francois Hollande´ile.

Ainuüksi New Yorgis kattis rahvas tihedalt 80 kvartalit:

unnamed
Kuigi siin tehti ajalugu, on tõeliselt oluline sündmus alles ees. Nimelt toimub järgmise aasta lõpus Pariisis rahvusvaheline kliimakonverents. Riigid on lubanud juba tulevaks märtsiks välja öelda oma eesmärgid energiatootmisel.

Avaaz lubab inimesed veel mitu korda kokku kutsuda, et aina uuesti ja uuesti tuletada meelde 100% puhta energia olulisust.

Pühapäeval kogunesid inimesed New Yorgis, Melbourne´is, Sidneys, Berliinis, Pariisis, Londonis, Delhis, Ateenas, Münchenis, Buenos Aireses, Istanbulis, Kathmandus, Vancouver´is, Rios, Israelis, Honolulus ning mitmel pool Lõuna-Aafrikas, Sri Lankal, Paapua Uus Guineas, Togos, Itaalias, Keenias, Trinidad ja Tobagos, Hispaanias, Kolumbias ja Indoneesias.

VAATA PILTE

Allikas:
Avaaz
Greenpeace