Barcelona linn avaldas linnatutvustuse taimetoitlastele ning õhutab elanikke vähemalt üheks päevaks nädalas lihast loobuma.

Hispaania on tuntud oma lihakultuuri poolest ning taimetoitukohti pole seal siiani olnud kuigi tihedalt leida. Kuid viimastel aastatel on hakanud asjad muutuma, eriti pärast seda, kui üks riigi suurimaid linnu otsutas astuda omapoolse sammu sõbralikuma maailma saavutamiseks.
Vähem kui aasta tagasi tegi üks vasakpoolse partei liige linnavalitsuses ettepaneku kuulutada linn “Taimetoidu-sõbralikuks”. See slogan sisaldab endas nüüd mitmeid ametlikke samme, mis aitavad taimetoitlastel Barcelonas aega veeta, samas ergutades ka linna elanikke lihavabale dieedile.

Linnavalitsus avaldab taimetoitlastele mõeldud linnatutvustuse ning avas projekti BCN VegPoint, kus saab tutvustada vegetariaan ja vegan ärisid. Tänaseks on lehel Facebookis üle 200 000 meeldimise. Ühtlasi asus linn toetama Lihavaba Esmaspäeva algatust.

Uuendusettepanek võeti linnavalitsuse vasakpoolse koalitsiooni poolt vastu ja on sellest ajast peale toonud linnale positiivset tähelepanu.