Craig Watts on kanafarmer, kes kasvatab igal aastal USA suurfirmale Perdue’le 720 000 kana. Kuna ta pole ettevõtte suhtumisega loomadesse rahul, otsustas Craig maailmale näidata, mis tegelikult toimub.

Müügil olev Perdue broiler kannab USDA silti ” vabalt kasvatatud”, kuid tegelikkuses ei tohi Craig broileritele isegi mitte akna kaudu valgust või värsket õhku lasta. Nad elavad kogu elu kinnises ruumis tihedalt koos.

Craid kutsus filmima loomakaitseorganisatsiooni Compassion in World Farmig, et inimesed saaksid teha targemaid valikuid ja oskaksid vaadata kaugemale osavast turundusest.
Ta näitab, et enamikel broileritel on kõhud sulgedest paljad ja punased ning aretamise tulemusena on need linnud ülekaalulised, haiged ega suuda isegi korralikult kõndida. Seega kõnnivad nad paar sammu ja vajuvad siis järgmisesse väljaheitehunnikuse, mida on terve põrand täis.

Kuigi linnud on paberite järgi puurita kanad, on ühes laudas koos 30 000 lindu.

Paar tundi pärast video avalikustamist saabusid Craig’i juurde Perdue töötajad, kes teatasid, et Craig on nüüd firma loomakaitse siseauditi all. Kui Craig auditist läbi kukub, nagu arvata on, lõpetab firma temaga lepingu. Sellest pole Craig’i sõnul aga midagi, sest sellega ta juba arvestaski.

Craig’i soovib tähelepanu pöörata, et ta on 1992. aastast kasvatanud Perdu’le kanu siltide all “vabakasvatus” ja “humaanselt kasvatatud”. Ta rõhutab, et terve tööstus põhineb julmusel, mis enamikele vastu hakkaks.
New York Times’ i ajakirjanik Nicholas Kristoff kirjutas loomade vastu suunatud vägivalla kohta: “Piina ühte kana ja sind arreteeritakse. Aga väärkohtle sadu tuhandeid kanu kogu nende elu jooksul – see on põllumajandus.”

Allikas:
FoodRevolution.org