Euroopa Inimõiguste Kohus loeb veganluse veendumuseks, mille järgijatele laieneb sarnaselt teiste veendumustega kaitse diskrimineerimise eest.

Ka Eesti seadused sisaldavad sätteid, mis peavad veganitele tagama vabaduse ja võimaluse elada oma veendumuste kohaselt. Praktikas tuleb veganluse uudsuse tõttu ette erinevaid olukordi, kus veganid võivad tunda, et nende õigusi on riivatud.

Pöördu Eesti Vegan Seltsi poole õigusnõustamiseks, kui:

  • kahtlustad, et sind või sinu lähedasi on veganluse tõttu diskrimineeritud (nt su tööandja halvustab pidevalt su veendumusi või kohtleb sind veganlusega seoses ebasoodsamalt);
  • sulle või sinu lähedastele  ei võimaldata veganvalikuid (nt keeldub haigla või kool pakkumast sulle vegantoitu) ning sa ei tea, kuhu peaksid pöörduma;
  • sul on juriidiline küsimus, mis puudutab sinu kui veganist lapsevanema õigusi.

Kui soovid saada õigusnõu, kirjuta eestiveganselts@vegan.ee ja kirjelda oma probleemi või esita küsimus. Igale pöördujale on esimene pool tundi nõustamist tasuta, edasine nõustamine toimub vastavalt kokkuleppele.

Eesti Vegan Seltsi õigusnõustaja on jurist Mari-Liis Sepper. Mari-Liis on töötanud üle kümne aasta inimõiguste ja võrdõiguslikkuse küsimustega nii avalikus kui ka kolmandas sektoris.

Eesti Vegan Selts on Rahvusvahelise Veganite Õiguste Alliansi (IVRA) liige, mis tegutseb üleilmselt veganite õiguste kaitse nimel.