Eesti Vegan Selts käivitas õigusnõustamise teenuse

Euroopa Inimõiguste Kohus loeb veganluse veendumuseks, mille järgijatele laieneb sarnaselt teiste veendumustega kaitse diskrimineerimise eest.

Ka Eesti seadused sisaldavad sätteid, mis peavad veganitele tagama vabaduse ja võimaluse elada oma veendumuste kohaselt. Praktikas tuleb veganluse uudsuse tõttu ette erinevaid olukordi, kus veganid võivad tunda, et nende õigusi on riivatud.

Pöördu Eesti Vegan Seltsi poole õigusnõustamiseks, kui:

  • kahtlustad, et sind või sinu lähedasi on veganluse tõttu diskrimineeritud (nt su tööandja halvustab pidevalt su veendumusi või kohtleb sind veganlusega seoses ebasoodsamalt);
  • sulle või sinu lähedastele  ei võimaldata veganvalikuid (nt keeldub haigla või kool pakkumast sulle vegantoitu) ning sa ei tea, kuhu peaksid pöörduma;
  • sul on juriidiline küsimus, mis puudutab sinu kui veganist lapsevanema õigusi.

Kui soovid saada õigusnõu, kirjuta eestiveganselts@vegan.ee ja kirjelda oma probleemi või esita küsimus. Igale pöördujale on esimene pool tundi nõustamist tasuta, edasine nõustamine toimub vastavalt kokkuleppele.

Eesti Vegan Seltsi õigusnõustaja on jurist Mari-Liis Sepper. Mari-Liis on töötanud üle kümne aasta inimõiguste ja võrdõiguslikkuse küsimustega nii avalikus kui ka kolmandas sektoris.

Eesti Vegan Selts on Rahvusvahelise Veganite Õiguste Alliansi (IVRA) liige, mis tegutseb üleilmselt veganite õiguste kaitse nimel.

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Taavi Veskimägi: “Tippjuhtide kohustus on osaleda avalikus arutelus ja ühiskonna korraldamises!”

Eleringi juht Taavi Veskimägi on veendunud, et ettevõtetel on ühiskonnas kanda laiem roll kui ainult …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga