“Ideaalis oleksin toorvegan, aga vahel söön suhete säilitamiseks ka muud kui taimetoitu,“ ütleb viienda lapse ootel Airi Vipulkumar Kansar vegan saates Ela Hästi!

“Olen üle 10 aasta olnud taimetoitlane. Minu jaoks algas see huvitavat moodi,” alustab Airi oma värvika teekonna jutustamist Tallinna TV vegan saates Ela Hästi!

“2007. aastal olin teel oma esimesele reisile Indiasse ja minu kõrvale sattus Rootsi päritolu kiilakas munk. Ta ütles, et müüs kõik oma maise vara maha ja nüüd läheb 13. korda Indiasse, et sinna elama jääda. Meie jaoks oli reis pigem pidutsemine ja meelelahutus, läksime sinna Kanal 2-ga tegema muusikavideot ning tähistasime ka minu sünnipäeva, kuid see munk jättis mulle sügava jälje,” mäletab Airi veel tänagi kiilakat taimsetoitlasest Rootsi munka.

Munk selgitas Airile miks ja kuidas süüa. Esimesed muutused avaldusid juba pool aastat taimetoitlasena elades. “Märkasin, et minuga toimub midagi sõnul seletamatut! Näiteks tuli ülitundlikkus, kerge sensitiivsus. Hakkasin tunnetama inimeste mõtteid ja tundeid. Mu elu muutus kapitaalselt,” muljetab ta.

Viienda lapse ootel Airi taimetoitlust lastele ohtlikuks ei pea: “See on pseudohirm,” on ta veendunud. “Liha on raske toit ja seda on liiga palju, me sööme rohkem kui vajame. Taimetoidul on väga hea kerge tunne. Ideaalis ma muidugi tahaksin olla toorvegan! Ei ole sugugi nii, et oled nõrgem ja väsinum. Vastupidi, oled just palju energilisem ja mõte läheb lahti.”

Ela Hästi! saates jutustab armastatud kantrimuusik Airi ka Indias kogetust, mis on ta lemmiktoidud, avaldab ootamatu viisi avokaado kasutamiseks, jutustab seiklustest kurkumiga ning räägib ühe kummastava fakti – kuidas juua toorest mangot!

Ela hästi! on Eesti esimene taimetoidusaade, kus aktuaalsed elustiiliteemad saavad kokku põnevate persoonidega. Igast saatest saab mõtteainet, kuidas hästi elada. Teemaks on tervis ja tervislikkus igal tasandil – toitumine, sport, emotsioonid, suhted, vaimsus. Ela hästi! on Tallinna TV eetris esmaspäeval 18h10, neljapäeval 19h30 ja laupäeval 18h05.

Vaata videot:
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=RRAXZU2Xid8

Fotod ja videod:
http://facebook.com/elahastittv

Instagram: 
elahasti