Egiptuse loomaarst pöördus Animals Australia poole, kuna oli tunnistajaks šokeerivale loomapiinamisele, kus Austraaliast veetud lehmi piinarikkalt tapeti.

Dr Mahmoud AbdelwahabDr Mahmoud Abdelwahab pöörus Austraalia loomakaitse organisatsiooni poole kuu tagasi. Nimelt räägib ta, kuidas kahes Egiptuse tapamajas Austraaliast tulnud (ja ka mujalt tulnud) veiseid ilmaasjata enne tapmist piinatakse. Ja seda tehakse süstemaatiliselt, regulaarselt. Kuidas? Torgatakse silmi, lõigatakse kõri läbi, lõhutakse kõõluseid, lõigatakse elusalt lahti…

Selle kõik avalikustab täna ka Austraalia kohalik telekanal ABC.

On tavaline, et tapmiseks eksporditud loomadel lõigatakse kõri läbi siis, kui nad on täielikult teadvusel, tunnevad valu ja hirmu. Samuti on tavaline, et miljonid tapaloomad surevad teel sihtkohta.
Animals Australia on elus karja eksportimise uurimises maailmas väga eesrindlik ning nende senini 19. uurimus näitab, et sihtkohas piinatakse loomi rutiinselt.

Egiptus pole loomakaitse osas kuigi arenenud. Sealseid loomi tapetakse võikalt, piinatakse enne tapmist. Dr Abdelwahab tuli ametlikult oma nime all avalikult välja, lootes olukorda muuta. Tema pöördumine on toonud teemale vähemalt mingisuguse avaliku tähelepanu.

Videlõik on filmitud 2012. aasta oktoobris. Vaata video siin.

Vaata dr Mahmoud Abdelwahab´i intervjuud loomakaitse olukorrast Egiptuses.

Animals Australia ja Dr Abdelwahab kutsuvad rahvusvaheliselt inimesi üles kirjutama Egiptuse Põllumajandusministeeriumile (läbi Austraalia saatkonna), et motiveerida kohalikku valitsust võtma vastu seadusi, mis kaitseks loomi julma kohtlemise eest.

Attn: Dr. Salah Abdul Momin Minister for Agriculture
Embassy.canberra@mfa.gov.eg

Mina kirjutasin :).

Allikad:
Animals Australia
Ban Live Export