Anna oma hääl! Kolmapäeval tuleb Euroopa Parlamendis hääletusele kas vähendada uutele autodele lubatud heitgaaside hulka poole võrra või jätta kõik samaks.

Poliitikud hääletavad juba sel kolmapäeval reeglite üle, mis võivad vähendada autodest tulenevat lubatud CO2 määra üle maailma.
Greenpeace´i hinnangul võiks Euroopa Liidu karmid reeglid meeletult vähendada kasutatud nafta hulka ja seega säästa keskkonda – aastaks 2040 17,3 miljardit barrelit naftat ehk liitrites nii palju, et ma ei oska enam arvutada :).

Ent seejuures tuleb kiirelt tegutseda, sest autotootjate lobi käib visalt.

Lisa oma nimi petitsioonile. Greenpeace edastab selle Thomas Ulmer´ile, poliitikule, kes tegeleb selle seaduseelnõuga Euroopa Parlamendis.

“Kui me palusime kunagi Volkswagenil teha rohelisi autosid, saime vastuseks, et see pole võimalik. Ent 526 000 inimese arvamus mõjus nii veenvalt, et Euroopa üks võimsamaid ja suurimaid autotootjaid pidi tunnistama puhta tehnoloogia võimalikkust. See on midagi, mille üle saame uhked olla,” kirjutab Greenpeace üleskutses.

Sõidukitest tuleneval saastel on kliima muutustele suur mõju. Mitte nii suur kui lihatööstusel, ent suur ikka :). Ja rääkimata mõjust tervisele. Samuti kannatavad nii inimesed, loomad kui loodus, kui Arktikas uusi naftamaardlaid otsitakse.
Greenpeace pakub, et uued kütuse säästlikud autod võiksid hoida kokku 100 korda nii palju naftat kui Euroopas aastas kasutatakse. See aeglustaks ka meeletut uute maardlate otsimist, nii et väike võit kõigile.

“On teada, et valitsused Hiinas ja USAs järgivad regulatsioonide osas tihtipeale Euroopa Liidu eeskuju. Nii et see siin on kriitiline samm puhtamate autode ja puhtama õhu poole terves maailmas,” on kirjas üleskutses.

Euroopa Parlamendi liikmetel tuleb teha eluliselt tähtis otsus, mis võib mõjutada tervet maailma. Saadikud võivad hääletada puhtamate autode poolt – mis tähendab, et uuele autole lubatud CO2 määr väheneb senisest poole võrra. Või siis võidakse hääletada autotootjatele soodsalt, jättes maailma saaste kätte.

Euroopa Parlamendi liikmed pole harjunud kuulma arvamusi üle maailma – nii et teeme siis ära, ütleme, et me pole nõus millegi vähema kui puhtamate ja keskonnasõbralikumate autodega.

Kirjuta oma nimi siia petitsioonile juba täna!

“Aitäh, et sa osaled ja jagad teadet oma sõpradega – Greenpeace´i tiim.”

Allikas:
Greenpeace