Ettevaatust trimmerdajad – siilipojad kaotasid heinatöödel ema!

Viis Märjamaa siilibeebit kaotasid eile oma ema, kui trimmerdamistööde käigus ei märganud niitja pikas murus peituvat siiliperet. Siiliema hukkus, pojad on päästetud ja asuvad nüüd hoiukodus.

Eestis on kätte jõudnud suvine heinatööde hooaeg ja seepärast tuleb olla eriti tähelepanelik, et õuemurul, niidul, heinamaal või mujal peituvatele looma- ja linnupoegadele mitte liiga teha.

Siilipojad pääsesid tänu mõistvale töölisele, kes õnnetusjuhtumi korral võttis kohe ühendust Eesti Loomakaitse Seltsiga. Koos Eesti Loomakaitse Liiduga asusime kiirelt siilipoegadele hoiukodu otsima ning tänaseks on beebid asenduskodus soojas ning toidetud.

“Iga aasta suvel on heinategemine loomaperedele ohtlik aeg, kus hukkub ja saab vigastada mitmeid metsloomi. Suvi on ühtlasi ka linnu- ja loomapoegade lapsepõlve aeg, seepärast tuleb heinatöödel eriti tähelepanelik olla,” rõhutab Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige ja loomade otsese abistamisega tegelev Margit Midro.

„Eesti niidetavatel aladel pesitsevad mitmed üha haruldasemaks muutuvad linnuliigid, näiteks rukkirääk, suurkoovitaja ja nurmkana. Majandatavatele rohumaadele satuvad sageli ka metskitse- ja halljänese pojad. Maaharija peaks olema heinateol hoolikas ning soovitavalt niitma maa-ala servast-serva või keskelt-lahku meetodil. Selline tegutsemisviis võimaldab vähemalt osaliselt lindudel-loomadel masinate eest taanduda ning säästab seeläbi põllumajandusmaastikele eriomast elusloodust,“ juhtis probleemile tähelepanu ka Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi.

Kui heinatööde käigus juhtub siiski õnnetus, siis palun teavitage sellest kohe Eesti Loomakaitse Seltsi info@loomakaitse.ee või helistades numbrile 526 7117, et loomi koos aidata.

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Soomet survestatakse lõpetama ülearetatud rebaste kasvatamine karusnaha tootmiseks

Rahvusvahelises meedias on suurt kära tekitanud Soome karusloomafarmides hiljuti paljastatud ülisuurte rebaste selektiivne aretamine. Šokeerivad …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga