Greenpeace´il käib praegu suur aktsioon – üle MILJONI inimese on andnud allkirja ja saatnud Vene saadikule kirja, paludes vabastada 28 aktivisti, kes astusid vastu Gazpromi plaanile Arktikas naftat puurida.

18. septembril Vene salaluure poolt arreteeritud aktivistid on sellest ajast peale olnud Venemaal Murmanski vanglas. Praegu ähvardab neid 15-aastane vanglakaristus.

28 aktivisti, nende seas ajakirjanikud, vabakutseline fotograaf ja videograaf osalesid rahumeelses protestis Vene skandaalse naftahiiu Gazpromi Arktika naftaplatvormi vastu Prirazlomnayas. Kaks neist proovisid ronida Gazpromi platvormile, et sinna suur plakat riputada.
[highlight]24 tundi hiljem laskusid helikopterist Greenpeace´i laevale Arctic Sunrise Vene salaluure agendid, võtsid relva ähvardusel üle laeva juhtimise ning arreteerisid terve meeskonna. Kusjuures see kõik toimus Vene territoriaalvetest väljaspool.
Nagu actionfilmi stsenaarium![/highlight]
Nüüd hoitakse neid inimesi Murmanski vanglas ja süüdistatakse piraatluses, mis tähendab, et neid ähvardab 15aastane vanglakaristus.

Mida rohkem Arktikas jää sulab, seda lähemale nihkuvad naftakompaniid oma platvormidega, ohustades nii seni täiesti puutumata loodust. Samas nende samade naftakompaniide tegevus on üheks põhjuseks, miks Arktikas jää taandub.
Arktikas on ainulaadsed liigid, see on koduks jääkarudele ja polaarrebastele. Sealne naftapuurimine ähvardab nii maailma kliimat kui kohalikku loodust, kuna nafta leke on pikaks ajaks suureks reostuseks tervele regioonile.

Inimesed üle maailma kirjutavad Vene saatkondadesse, paludes need 28 inimest Vene vanglast vabastada. Nende seas on ka Nobeli preemia võitja Adolfo Pérez Esquivel, näitleja Jude Law, Oscari võitja Ricardo Danin.

Üleilmsed organisatsioonid nagu Amnesty International ja Human Rights Watch on samuti liitunud üleskutsega.

“Neid ei peaks süüdistama nii tõsise süüdistusega [highlight]rahuliku ja ohutu protesti eest Arktika industrialiseerimise vastu[/highlight]. Arktikas naftapuurimine on rünnak looduse vastu ja ohtlik meile kõigile. Rahumeelsed aktivistid pole mingi oht, nad esindavad meie kõigi huve,” kirjutab Greenpeace.

Greenpeace palub oma aktivistidele seniste süüdistuste ära jätmist, täielikku juriidilist esindust; saatkonna kaasatust võimaldamaks kinnipeetavatele tõlki ja inimõiguste inspektorit; Arktika naftafirmade tegevuse mõju põhjalikku ja täielikku uurimist ja selles regioonis naftapuurimise keelustamist.

SINA SAAD KA OMA HÄÄLE ANDA, KLIKI

Allikas:
Greenpeace