Maailmas suuruselt kolmas tselluloosi- ja paberitootja Asian Pulp & Paper nõustus kaitsma Indoneesi vihmametsa ning kirjutas veebruari alguses alla Metsa Säilitamise Leppele.

Forest Destruction in SumatraJeee, mul on nii hea meel, et järjekindlus viib sihile, sest need Greenpeace´i tüübid ausalt elavad patareidel! :D

5. veebruaril teatas Greenpeace´i Indoneesia vihmametsa kampaania juht Bustar Maitar võidukalt oma blogis, et pärast 10aastast survet ja läbirääkimisi! kirjutas Metsa Säilitamise Leppele alla ka üks maailma suurimad tselluloosi- ja paberitoodete tootjaid Asian Pulp & Paper (APP). See on suur läbimurre, et säilitada Indoneesia vihmamets ja selle elanikud (nt orangutang ja Sumatra tiiger).

Bustar Maitar kirjutas blogis: „ma tõesti polnud kindel, kas ma seda päeva üldse näen, sest kogu see asi kestis juba nii kaua! Aga kui APP tegi läbi kuvandimuutuse ja tevitas oma uutest väärtustest ka avalikkust, siis märkis see dramaatilist muutust, sest nad on Indoneesia vihmametsa aastaid massiivselt maha raiunud.“
Indoneesia valitsuse sõnul on suurimateks maharaiujateks palmiõli ning tselluloosi- ja paberitööstuse firmad. Teised firmad kasutavad istanduse puid või toodavad väga vähesel määral tselluloosi.

app greenpeaceKui sai selgeks, et APP hävitab massiivselt vihmametsa, lõpetasid firmaga suhted Adidas, Danone, Kraft, Lego, Mattel, Montblanc, Nestlé, Tesco, Xerox, Carrefour, Staples, National Geografic, KFC (Kentucky Fired Chicken, USA kiirsöögikett) jt suurfirmad, lepingu katkestas üle 100 ettevõtte.

Indoneesias on kaks tselluloosi- ja paberifirmat, mille tooraine pärineb kohalikust vihmametsast. Üks on APP, mis just kirjutas alla leppele. Ja teine on APRIL (Asia Pacific Resources International), see viimane pole veel alla kirjutanud, nüüd suunab Greenpeace jõud vast rohkem sinnapoole.

2005. aastal selgus, et suuresti tänu kiirele palmiõli ning tselluloosi- ja paberitööstuse kasvule, on Indoneesia maailmas suuruselt kolmas kasvuhoonegaaside allikas. Meeletu metsa maharaiumine on viinud ohustatud liigid nagu Sumatra tiigri ja orangutangu väljasuremise äärele.
Pärast Greenpeace´i kampaaniat, nõustus palmiõli tootja Sinar Mas grupp (APP on selle tütarfirma) 2010. aastal kirjutama alla Metsa Säilitamise Leppele, et lõppeks edasine vihmametsa hävitamine.

 

Allikas:
Bustar Maitari blogi                                                                                                          http://www.greenpeace.org/international/en/news/Blogs/makingwaves/app-commits-to-end-deforestation/blog/43860/

Greenpeace´i pressiteade http://www.greenpeace.org/international/en/news/Blogs/makingwaves/app-commits-to-end-deforestation/blog/43860/