Igasugune uue loomine toob korraga esile kindluse ja ebakindluse, võimed ja võimekuse, saamise ja saamatuse… Kontrastis kasvab teadmine, mida sa tahad. See soov omakorda jääb su energiasse, hakkab kohe tööle ja realiseerub esimesel võimalusel.

Aasta esimese kuu energiaid võiks kõige paremini nimetada kohta loovateks. See on soodne harjumuste muutmiseks, vundamendi ladumiseks… Enda usaldamiseks. Ja järgimaks seda, mida sa ei saa tegemata jätta. 

Aktiivselt on ees energia, mida võiks selgitada nii: ühelt poolt on kindlus ja äratundmine teha midagi, mis toob inspiratsiooni, entusiasmi ja rõõmu. Teisalt seab see kõik teada oleva küsimärgi alla ja paneb kahtlema, kas taolises suunas ikka minna ja kuidas minna.

Seepärast tuleb kasuks teadmine, et vahet pole kuidas, sa ei teagi kohe kuidas, ei peagi teadma. Kui sa midagi soovid, siis lihtsalt usu, et see leiab su juurde tee nagunii parimal ajal ja viisil.

Seda tuleb paljudel ette, et 2019. aasta detsembris leitakse end sootuks uuest kohast. Ja see koht pole millegipoolest ei parem ega halvem, kuid on üleni Sinu oma, loodud su enda jõul ning kogu universumi sõbralikul toel. Aasta lõpp on mitte niivõrd tagasivaatamise ja aktsepteerimise koht, vaid täiesti reaalsete jõudude ümberarvestamine – kes oli liiga strateegiline, see tahabki lasta sisse rohkem flows olemist, kes liiga materiaalne tahab olla vaimsem, kes puhtal jõul läbi läinud, loobub jõuga pingutamast.

Ent seda kõike võiks arvesse võtta juba aasta algul, seda lihtsam on aasta lõpus tagasi vaadata ja edasisel lasta tekkida.

Jaanuaris on hea ja vajalik vaadata ette. Esiteks mõelda, mida sa tahad teha lähitulevikus. Pane soovid kirja, tee need väiksemateks eesmärkideks, kirjuta välja esimene samm ning mõtle kuklas välja nii poolaasta kui aasta soovid. 

Võtmeks on omada ettekujutust ja soovi, ent lasta unversumil lüngad täita. 

Me pole kunagi omal jõul ega üksi, kui me just ise seda oma uskumusega ei loo. Kogu universum toetab ja abistab ning see voolab otse sinuni hetkest, mil sul pole vastupanu. Parim viis igasugu vastumõtetest ja mittetoetavatest uskumustest vabaneda on lihtsalt leida esimene ja lähim asi, mille üle rõõmustada ja mis su tähelepanu endaga seob. Alati võib mediteerida, aga alati võib ka lihtsalt tantsida, lugeda, trenni teha, pilli mängida, niisama kõndida – teha mida iganes, mis sulle meeldib, viib mõtted headele asjadele ja toob head emotsioonid. Sest see, millele sa end fokusseerid ju kasvab. 

Nii et snap out ja hakka otsima kohe esimest rõõmu ja naudingut toovat tegevust, kui tabad end kuskil muremõtetes. Täitsa tõsiselt!

Kogu aasta toetab eriliselt soovide materialiseerimist. Kui soovid karjäärimuutust, planeeri, kandideeri, täienda end. Kui soovid kodu muutust, korralda ost-müük-vahetus. Kui soovid uut autot pane raha kõrvale, vali välja ja osta ära. Kui soovid armastuses avarust ja uusi kogemusi, loo elus koht, kus see saab tekkida. Viimane kehtib muide nii olemasoleva kui uue partneriga.

Kogu aasta peale kehtib loogika – loo koht ja lase soovil materialiseeruda.

Koht uuele tekib hetkest, kui su tundest saab teadmine ja möödapääsmatu soov tegutseda. 

Näiteks, kui soovid uut töökohta, siis mõtled välja, kuidas sa end seal tunda tahaksid, mis sellise tunde sulle tooks, kujutad ette lõhnasid, inimesi, mis tunne on seal teed juua, kuidas on toolil istuda, mis tundega sa seal tööd teed, mis tundega tööle lähed, mis helisid sa seal kuuled.

Kui soovid kaaslast, kellega koos elu, kirge, armastust avastada, siis kujutad ette, mismoodi sa end tunned, kui te teineteisel olemas olete. Mismoodi on tal käest kinni hoida, koos kokata, autoga sõita, kuidas sa end tunned, kui te teineteisele silma vaatate, kaisus magate, diivanil jutustate jne.

Rõõmusta selle üle, et sa visiooni lõid ja tea, et nüüd see hakkas sinu poole liikuma. Ei maksa kannatamatult oodata soovi täitumist, et mitte keskenduda sellele, mida pole. Vaid rõõmusta iga detaili üle, mis seda visiooni meenutab.

Küsimus on tundes ja kõikide meelte kasutamises. Ning visiooniloomise protsessi nautimisest.

Energiate ellu manifetseerimise lubamine toimub läbi rõõmu.

Jaanuarist saab alguse huvitav rütm. See on segu soovimisest ja materialiseerumisest. Üks põnev asi ilmneb veel – arvad, et midagi on täiesti paigas, mõistad seda üleni ja vops tuleb mingi seninägematu mõju, mis kõik peapeale pöörab.

Ses osas on aasta täis üllatusi, kõigutamisi – nii et naudi elulainetel surfamist.

Jaanuaris on hea muuta harjumusi, sest siin paistab korraga selgelt välja, miks sul midagi ei toimi ja miks toimib. Kui sa tead, mida soovid, hakka seda teemat oma ellu avama.

Ses mõttes on tegu klassikalise puhastuega, ent sel aastal on jaanuaris puhastamine tugevalt kandva võimega. Mis saab puhastatud, see jääb päriselt ka maha. 

Üksjagu tuleb ette situatsioone, mis ennegi olnud ja mille keskel saad sa ka ise aru, et taolist asja on enne olnud ning taipad, et vot see pole enam üldse teema, sa tead kõike, mis see peidab ja kuhu viib. Sellised olukorrad annavad võimaluse endal veenduda, et ah, ongi läbitud teema, võib selja taha jätta. Samas olukorras avalduvad siis sealsamas sootuks uued võimalused ja arusaamad. Ja see on äge, sest tuleb välja uusi seoseid, mida enne ei osanud näha ja mille avastamine toob naeratuse näole ja kerguse hinge.

“Juba jaanuaris avaldub kogu aasta puhastav ja kindlust loov jõud – sa näed uusi seoseid, tunned ära läbitud teemad, millega pole enam vajadust tegeleda ning see silmade avanemine näitab kätte ka inimesed, kellele pole enam vaja oma energiat jagada ning peatselt kaovadki nad ise või muutub ka nende energia.

Harjumuste muutmine algab mõtete muutmisest. Kogu puhastamise teema kandub mõtetele ja tegudele. Mõtete muutmine mõjutab emotsioone ja kogu maailmatunnetust. Mis see uskumuski muud on, kui pidevalt mõeldud mõte. Jaanuar toob oskuse oma mõtteid rohkem märgata ja siin on võimalus sabast kinni saada nendel mõtetel, mille mõtlemine toob halva enesetunde.

Halb enesetunne aga tuleb siis, kui mõtled millestki teistmoodi, kui su hingemina. Vaheta käiku, ükskõik kuidas, aga vaheta käiku ja täitsa jõuga lükka pähe mõte, mis aitab sul parema tunde saada. Parem tunne tuleb sellest, kui mõte on su endaga sisemiselt rohkem kooskõlas.

Emotsioonid on puhas kompassisüsteem. Kui millelegi mõtlemine toob ebamugavad emotsioonid, siis mõtle sellest nii, et tuleks hea tunne. Ja siin on ka su tõde kohe selge.

Kogu aasta toob üllatusi, sest kindlus tuleb sel aastal teadmisest, et kõik võib homme muutuda. Siit leitud sisekindlus, loomise vabadus ja usaldus, et isegi, kui muutub, muutub mulle ainult sobivamaks, paremaks, südamlikumaks, külluslikumaks, rikkamaks, soojemaks, lähedasemaks, õrnemaks, avaramaks, imelisemaks, huvitavamaks… kui see, mis enne oli.

Selliselt loodud kindlus kasvatab eneseusaldust ja eneseväljendamist.

Taro kaardid

Lapsest saati armastan taro kaarte, algul pelgasin ja siis olin lummatud. Ja jaanuari peale ütlevad mul kaardid nii:

Jaanuaris on kaks põhiimpulssi.

Neist esimene viitab, et uued arusaamad on küll edasiminek, kuid võivad mõnele olla kaelas nagu veskikivi. Tähtis on oma tunnetust jälgida, et tusatujus kõike sinnapaika ei jätaks. Oluline on näha, et lämmatav tunne tuleb enda perspektiivi tunnetusest. Parim sellisest olukorrast väljumiseks on vaheaja tegemine ja distantsi loomine – näiteks pikk nädalavahetus looduses, matk mereääres või muud taolist. 
Vastavalt sellele, kuidas kohaneme uuega kahanevad ootused, ülesanded ja vastutus ja õpime uues oskuslikult manööverdama. 

Teisalt ristub see kõik samaaegselt minevikus loodud unistustega, mille aktualiseerumine on nüüd käeulatuses. Esile võib kerkida möödunud aegu, vanu meenutusi, hirme ja lootusi ning mälestusi lapsepõlvest. Ja sellest, kui lähedal sa unistuste täitumist tajud, vallandab see kas uut energiat või lihtsalt masendab.

On viiteid ka muinasjutulisele armumisele ja mõnusale turvalisusele. 

Jaanuaris tuleb välja tahtejõud ja püüdlus kiireks arenguks, kindlameelne ja iseteadlik käitumine, oma mõjude juhtimine ja organiseerimine. Kui reaalsustaju on aga hägune võib see muutuda asjatuks üliagaruseks. 
Aktuaalne on küpsemisprotsess, mis on seotud silmapiiri avardumise ja tarkuseotsingutega ning endas sellise isiku loomisega, kellesarnaseid imetleme ja soovime oma ellu rohkem. 

Kõige olulisem on tahtejõu, moraalse tugevuse ja veendumuse arendamine. 

Teema, mis jaanuaris üleval on – teeleasumine ja hüvastijätt. Lahkume tuttavast keskkonnast, südamelähedastest asjadest ja inimestest ning suundume tundmatusse tulevikku. Minema ei aeta, lahkumine on omal soovil, ometigi võib olla, et muud valikut polegi. Raskuspunkt on selles, et peab loovutama midagi, mis on tähtis ega tea, kuhu tee edasi viib. Samas, otsused ja oma tunnetuses selgusele jõudmine on seljataga ning selles on oskus kindel olla.

Midagi, mida ehk kohe ei hooma, aga tasub tähele panna on oma peene vaistu mõju ja juhatus ning sageli seletamatu ja sügavalt juurdunud enesekindlus. Kuuletume oma sisehäälele ega lase end tagant sundida. See päästab ka loogiliselt mõtleva mõistuse vahelesegamisest, aidates hoida õrnust ja tundlikkust. Siin on kannatlikkus, mõistmine, leebus, headus, valmisolek andestada. 

Selgelt on näha see, et vabastame end mõistuse abil sõltuvustest ja kahtlastest harjumustest.

Võimalik, et üleval on armuvalu, pettumised, solvumised, haavumised. Positiivne aspekt on see, et ütleme lahti suhetest, mis avaldavad negatiivset mõju ja põhjustavad hingepiinu. 
Hoiatuseks on mitte lasta kontrollimatutel mõtetel sulgeda õilsad tunded. Ent seal, kus teravmeelsus vabastab meid haiglaste tunnete vohamisest on see valus samm elutähtis sarnanedes päästva operatsiooniga.

Edasine kannab maa elemendi energiat. Avaneb uus võimalus. Midagi konkreetset ja kasulikku. Võimalik, et see viib mingi konkreetse ettepanekuni. Maaelemendi püsivust arvesse võttes võib seda ettepanekut pidada usaldusväärseks. Võib vihjata uuele töövõimalusele.

Küsimused ja ebakindlad asjaolud leiavad selgituse väljastpoolt lähtuva tugeva impulsi abil. Plaanid saavad konkreetse struktuuri, kavatsused viiakse ellu. Teoks tehakse ka ideed, mis olid seni pelgalt mängulised.
Siit saab alguse ka initsiatiiv, mille abil luuakse püsivaid suhestumisi. Mis iganes vaidluspunktid on varem õhus olnud, lahenevad need selgelt ja konkreetselt, toetades tulevasi arenguid.

 

Lahkust & koos-tunnet,
Liisa-Indra