Olen juulit juba ammu oodanud, sest juuli toob värskeid teadmisi ja vaateid. Juulis tulevad esile meis olevad jõud, need jõud, millega siia ellu sündisime. Seistes silmitsi oma jõududega kasvame iseenda väes täiesti uude tasakaalu.

Sinu vägi on ainult sulle omane ainulaadne energiamuster, mis koosneb suuremal või vähemal määral erinevatest jõududest. Iga emotsioon on jõud, iga mõte on jõud, iga taipamine, äratundmine ja inspiratsuoon on jõud, iga anne on jõud ja vaatlemisviis on jõud… Ometigi on neid jõude, mis on justkui suuremad ja teised jällegi väiksemad. On jõude, mis on aegumatud ja muutumatud. On jõude, mida on elus kergem kasutada ja neid, mida ei taha üldse tunnistada. Millised on sinu elus valitsevad põhilised jõud, kuidas sa neid kasutad ja miks?

Mis on need sündmused, mis su elus muudkui korduvad? Mis on need tunded-mõtted, mis su elus korduvad? Millised konfliktid ja millised õnnestumised korduvad?

Mõtle selle peale korraks. Leia üles korduv ja vaata sinna taha. Mis jõud neid liigutab, mis jõud neid loob ja seob? Õigemini, mis jõudu sa kasutad nende loomiseks.

Milliste jõududega sa ei taha silmitsi seista?Tihtipeale on need negatiivsed emotsioonid ja mõttemustrid, mis tulevad sõnumit tooma, kuid mida pelgame ega oska mõista. Seepärast saab sellistest jõududest elus enamasti takistus. Kuni sa neile otsa vaatad ja õpid nendega koos elama. Klassikalised on näiteks hirm (tavaliselt hirm hirmu ees), abitus, saamatus, suutmatus, uskumatus, keskendumatus, laiskus, tuimus, ärevus jne.

Jõud, millega inimesed sageli ei oska ega taha silmitsi seista on tumeda poole jõud ja madalad energiad, taipamata, et need kõik on osad elust ja ta enda vallata. Need on jõud, mis vajavad tasakaalustamist ja märkamist, endasse kui tervikusse integreerimist. Lihtsalt vaatlemist ja olla laskmist.

Millised jõud on su elus alati olemas olnud, sind hoidnud ja kaitsnud? Need on jõud, mida sa usaldad, pead tavaliseks, mis annavad sulle kindluse. Selliseid jõude kasutad sa muretult ja kergelt. Sellised jõud on näiteks kaitstus, usaldus, lihtsus, kergus, selgus, rahu, rõõm, nauding, kindlus, tasakaal, kohalolu, väline kaitse (inglid) jne.

Milliseid jõude sa oma ellu igatsed? Milliseid sündmusi ja kogemusi sa vajad, kust need vajadused kerkivad, mis emotsioonid-teadmised nendega seotud on ja eelkõige – oled sa valmis otsustama, et asud neid tunnetama, st täitma? Mida sul selleks vaja on?

Jõud, mis on aegumatu, muutumatu, ajatu ja ruumitu – Tõde ja Armastus. Neist saab alguse kõik. See on nagu värvide loomine valgusest põhivärvideks ja sealt edasi teisteks värvideks. Tõest ja Armastusest kasvavad välja kõik teised jõud.

Teadvuse tunnetus, milles juulis supelda saame paneb meid augustis looma midagi müstilist, mis kannab meid endas aasta lõpuni ja mis juba detsembri lõpul toob ellu uued tuuled. Siin on elemente oma vägede koondamisest, oma energiate tundmisest ja tegevuste keskendamisest. Need on omamoodi müstilised tegevused ning juba juuli teisest poolest ümbritsevad meid selle tarbeks ka vastavad olendid.

Ühelt poolt on see nagu millestki keerulisest läbi minemine. Teisalt jällegi ainuvõimalik tee, sest see on oma tõe järgi tegutsemine. Olgu see siis oma sõnade järgi elamine, millegi ammusoovitu loomine, töökoha vahetamine, suurema projekti ettevõtmine – sellisteks tegevusteks on teine poolaasta justkui loodud.

Jõudude liigutamine ja liitmine ehk väe loomine.
Justnagu maagia on ka elu alati müstiline. Millegi uue õppimine tähendab, et satud kokku täiesti tundmatuga ja selle õppimiseks pead sa olema alandlik, rahulik, tagasihoidlik ja tähelepanelik.

Kõik, mis sind elus hoiab, mis paneb sind ükskõik mis suunas liikuma, omab jõudu. Vaata oma jõududele otsa ja nad saavad üleni sinu omaks. Siis sa mitte ei karda või võta neid iseenesestmõistetavalt, vaid siis sa valdad neid samamoodi nagu oma käsi või jalgu – sinu jõud on sinu osad, tahad sa seda märgata või mitte.

Kogu Universum sisaldab elu ja meie ülesanne on selle eluga kontakti märgata. Hetkest, kui leiame endas lihtsa jõu olla ühenduses kogu ülejäänud eluga, avastame endas täiesti uue väe – lihtsa, kerge ja kõikehõlmava, täiesti sõltumatu, kuid ometi unikaalse. Me ei pea elu otsima. Me ise olemegi elu. Ja meie kehad on hinge nähtavad osa. Justnagu me ei pea maagiat otsima, see on meis olemas. Ainus, mis on meie enda kohutus, on leida endas oskus märgata. Siit saab alguse ühenduste loomine.

Mehe ja Naise vaheline armastus on ühendus, millest kasvab välja tarkus luua. Ühes on teadmine, teises võime teadmist transformeerida. Koos on potentsiaal lõputuks hulgaks võimalusteks.

See pole kerge avastada Universumi saladusi üksi, omamata võimalust jagada neid kellegagi, kellele paistab maailma sama erakordsena nagu sullegi.
Mees ja Naine ei saa ühinedes Üheks.
Nad saavad Loomiseks.
On müstikuid, kes ütlevad, et mõistame maailma, ennast ja oma elu täielikult alles siis, kui kohtume hingesugulasega.

Siis avastad, et tõeline armastus laseb igaühel järgneda oma tõele, teades, et sa ei kaota kunagi kontakti oma hingesugulasega.

Ainult mõistes oma soove ja kirgi saame mõista iseenda olemust üleni.

Ainult olevikul on võim meie elu üle. Tulevikku ennustades, tuleviku energiaid tõlgendades toon ma tuleviku olevikku. Minevikku vaadates toon ma mineviku olevikku. Mõlemat pidi võib tuua kaasa suurt kahju – minevik võib segada olevikku ja tuleviku tõlgendamine võib segada tulevikku. Seepärast on eriliselt tähtis praktiseerida tühjuse ja vaikuse meditatsioone, et tabada olevikuhetke nii nagu ta on.

Asu oma väge uurima. Mida enam mõistad ennast, seda enam mõistad maailma. Ja seda selgemalt hing maailmas avaldub. Oma väe avastamisel saab hing kontakti oma missiooniga.

Üks jõud, mis iga väega kaasas käib, on kahtlus.
Kahtlus on kasulik jõud, näidates, et sa liigud edasi. Kahtlemine näitab, et sa näed pidevalt uut infot ning liidad seda olemasolevaga. Ometigi, ära lase kahtlustel end peatada ega halvata. Alati tee need otsused, mis sa tunned, et pead tegema isegi, kui sa pole kindel, kas need on õiged.

Sina tee oma osa ning ära muretse, mis teised teevad. Usu, et Looja juhib ka teiste elusid ning nemadki on sama huvitatud elu avastamisest justnagu sinagi.

Ainus viis näidata, et usaldad Loojat on astuda vapralt sammud, mida oled alati soovinud astuda. Elu müsteeriumi aktsepteerimine on suurim väljakutse, mida inimene saab vastu võtta.

Kartmata hinge pimedamat poolt lihtsalt astud vastu sellele, mis sa tunned, et oled ja kuhu su sisemine õiglustunne sind tüürip.

Viga pani maailma liikuma. Ma räägin Eevast ja õunast. Looja teadis, mis ta tegi, kui juhtis Aadama ja Eeva tähelepanu Hea ja Kurja Tundmise Puu juurde. Kui ta poleks tahtnud, et nad sealseid õunu prooviksid, poleks ta seda puud kunagi maininudki. Nii loodi uus aed inimlikest emotsioonidest. See kõik oli selleks, et panna liikuma uued jõud. Kui poleks olnud “häbi”, siis poleks Looja ehk avastanudki, et Aadam ja Eeva sõid õuna keelatud puult.

Häbi, süü, ärevus – need on jõud, mis kuuluvad inimeseks olemise juurde, meie asi on õppida neid tundma ja leida neile oma jõuväljas koht.

Leppida endaga kõige paremas ja kõige halvemas on väljakutse, mis tuleb vastu võtta. Enda jõudude, oma väe tundmine tähendab, et oled valmis kogema ja nägema ka teisi vägesid, mis su ümber on.

Õpi alateadvuse signaalide kuulamist.
Kõhutunne on alateadvuse väljendus. Mida sagedamini sa püüad oma kõhutunnet ümber rääkida, leides argumente, miks seda mitte kuulda võtta, seda selgemalt proovib alateadvus jutule pääseda. Siis tulevad mängu hoiatussignaalid naha ärritustest kuni jõuetuse, masenduse ja ärevus- ja paanikahäireteni.

Negatiivsed emotsioonid on kingitus, et paneksime tähele, mis ei sobi ja tegutseksime teisiti.
Negatiivse puhul tasub alati küsida – kas sellel on ka mingi positiivne efekt? Jääb midagi ehk tegemata, mis ma muidu teeks? See, mis jääb tegemata, selle eest alateadvus sind kaitsebki. Nüüd on küsimus, miks. :)

Et aju automatiseerib kõike, mida sa regulaarselt teed, siis käib nõiaringist välja astumine oma harjumuste murdmise ja muutmise kaudu – sinu ülesandeks saab ajus uute positiivsete seoste loomine. Ja selle sa teed ära tahtejõuga.

Kuidas luua endas jõudude tasakaalu?
Vastus on väga lihtne.

Usaldades ennast täielikult oma jõududele, saame kogeda oma tõelist väge.

Unusta mineviku mured ja tuleviku ootused. Ja unusta hirm vigade tegemise ees. Tunneta maailma nii intensiivselt kui sa oskad, kasuta kõiki oma meeli, et tunda lõhnu, helisid, puudutusi, maitseid, vaateid. Tunne ja õpi nautima. Ava oma fantaasiate ja unistuste salalaegas, vaata neile otsa ja tunnista nad omaks. Nad on sinu. Ja sina oled üleni nende.

Kõik, mis sa oled, kõik mis on sinuga ja kõik, mida sa teed on Loomise energia manifestatsioon.

“Ole nagu jõgi, mis voolab liivase ja kivise kalda vahel – ühel pool loomulik pinge, teisel pool totaalne lõõgatus.”
Paulo Coelho

*

Ma küsin, mis on su jõud, et sa hakkaksid tunnetama oma väge. Ja ma ütlen, et tunneta oma väge, et sa hakkaksid märkama oma jõude ning nende vahel hakkaks kujunema tasakaal. Suunan sind su oma väe poole, et sa märkaksid – kogu Universumi vägi on sulle avatud, kõik jõud on sinu kasutada ainult sulle unikaalsel moel.

Mõtle sellele korraks. Võta see tunne endasse ja rõõmusta selles. Rõõm on üks sinu jõud, taipamises aga ootab su vägi. Siin on sinu vägi ja see on sinuga alati. Selle kaudu oled sa ühenduses ka kõikide teiste vägedega ning kogu elavaga. Vaatle ja naudi!

Lahkust ja koos-tunnet,
Liisa-Indra

&nbsp