Käisin juukseid kasvatamas: Miks teha juuksejuure ja peanaha uuringut?
Peale sooja suve sügisele vastu minnes on õige aeg hoolitseda juuste ja peanaha tervise eest. Minu jaoks näiteks ongi aastas kolm aega, mis on juuste ja peanaha hoolduseks eriliselt head – kevadel, kui juuksed on külmast piisavalt sugeda saanud; keset pimedat talve, et toetada vaikset kasvu ja peale suve, et enne jahedat sügist juukseid puhastada ja toniseerida.
See oli üks talvine õhtupoolik, kui ma Juuste Akadeemia uksest sisse astusin, et esimese protseduuriga alustada. Sealne perenaine Kerli Mägar on Eestis ilmselt üks vähestest, kes teab juuste ja peanaha tervisest rääkida asju, mis paneb inimesed hüüdma “miks sellest rohkem ei räägita!”
Hõredad juuksed taas tihedaks
Hõredad juuksed taas tihedaks
Läksin Kerli juurde, sest mu juuksed olid jäänud hõredaks ja neid tuli iga kammimisega nii palju, et tõesti juba imestasin, kuidas mul neid üldse enam peas saab olla. See oli aeg enne lahutust ja kes on stressi oma keha peal tundnud, see teab, et stressist paremat keha lammutajat pole. Söö taimi, joogata ja mediteeri palju tahad, kui sa stressihormoone tasakaalu ei saa, pole neist asjust erilist tolku. Eks aeg õpetab omasoodu ja on väga oluline, et saad midagi praktilist ka kohe ette võtta.
On ainult igati loogiline, et ma ei taha panna pähe mökse, mis imenduvad läbi peanaha, rikuvad nahka, juukseid ja mõjuvad kehale saastavalt. Ja kuigi kasutasin aastaid henna värve, leidsin end siiski olukorrast, kus peanahk vajas hooldust. Juuksed on kehas toimuvale väga tundlikud, talletades jääke nii keha seest kui väljast, seega illustreerib juuste tervis värvikalt kogu keha tervist.
Juuste Akadeemia hooldused on sellised, et usaldan neid kinnisilmi, tean, et kõik mulle oluline on kaetud – vegan, orgaaniline, mürgivaba jne.
Juuksekarva tervis vs keha tervis
Juuksekarva tervis vs keha tervis
Kerli võttis mu lahkelt ette ja asus juuksekarvu uurima. Ta tõmbas pintsetiga pea eri kohtadest mõned juuksekarvad, lükkas need mikroskoobi alla ja kissitas siis uurides silmi. Tuleb välja, et kui juuksejuur on tume, siis sellel on palju pigmenti ja jõudu kasvada. Otsast sinakas juuksejuur viitab aga hapnikupuudusele ja punane põletikule.
Kerli rääkis, kuidas mõni juuksekarv võib olla näiteks selge ja tugev, ent teine peenike ja kidur. Eriliselt õudne oli kuulda, et peanahas juuksekanalis võib olla ka parasiite!!! Oh õudust! See pidi olema üks kiilanemise põhjus koos põletike ja ummistunud juuksekanalitega.
Mõni mu juuksekarv kasvas kaheks, mõni oli otsast tume ja elujõuline, ent mõni oli hoopis hapnikupuuduses. Selliselt juuksejuuri uurides saab hinnata kaudselt ka soolestiku tervist ning korrigeerida toitumist ja elustiili.
Kui sa kasutad juuste sirgendajat või lokitajat ja juuksehooldusvahendeid, siis on eriti oluline vähemalt korra kvartalis oma juukseid puhastamas käia, sest need ained ladestuvad nii peanahka kui juuste külge ning segavad tervete juuste kasvamist.
Ma pole suur juuste kuumtöötleja, ent talvel panin küll juuste otsa möksi, mis tuli välja, oli sinna mõnusalt kinni jäänud.
Juukseid värvi orgaaniliste taimsete värvidega
Peale selle, et taolised värvid on vabad ainetest, mis kahjustavad nii juukseid, peanahka kui tervist, annavad need täiesti imelise läike ja muudavad juuksed kohevamaks!
Kasutasin aastaid ise kokku segatud hennat ja pole lihtsamat asja, mida pähe panna, tulemus oli alati sädelev ja tugev juus – ilmselt ainult mugavusest ja teadmatusest valivad inimesed veel muid värve.
Juuksejuuri mikroskoobi all uurides teadis Kerli, et mul on vaja tegeleda soolestikuga (elu läbi seedimine, indeed!) ning soovitas peanaha ja juuste tervise tarbeks detox maski ning juuste kasvu ergutamist selleks spetsiaalselt Soome teadlaste poolt välja töötatud Acomax seerumiga. Lisaks tegime ka lõikuse ja värvi, ent alles hiljem peale esimesi hooldusi.
Supertoiduainete mõju juustele
Kerli suur soovitus oli lisada menüüsse supertoiduained – idandid, vetikad (orgaaniline spiruliina), päevas klaas värskelt pressitud rohelist mahla ning võtta juurde kollageeni, B12, C-vitamiini ja tsinki. Kuna mul B12 oli verest 312 (mis on täiesti keskmine), siis seda ma juurde ei võtnud ning tsingi osas lisasin menüüsse mandleid, tofut, kikerherneid, kõrvitsaseemneid ja kaerahelbeid. Küll aga suurendasin C-vitamiini osakaalu ja esimest korda üle pika aja võtsin peale astelpajude ka Ester C lisandit.
Peanaha ja juuksekanali detox!
Alustasin Juuste Akadeemias talvel detox protseduuride kuuri peanaha ja juuste turgutamiseks ning samal ajal jälgisin eriliselt ka toitumist. Üllatus-üllatus – mis on oluline juustele, on oluline kogu keha tervisele. Mineraali- ja vitamiinirohked tumerohelised marjasmuutid, piisav liikumine, rõõmus meel ja naturaalsete puhaste kehatoodete kasutamine on alati turgutav.
Sügavpuhastav 100% orgaaniline vetikamask (detox protseduur peanahale) annab välja hulga mineraale, mis julgustavad juuksekasvu ja toetavad peanaha tervist. Ühtlasi on see juuksemask suurepärane enne värvimist, sest eemaldab juustelt nii keskkonnasaaste kui hooldusvahendite jäägid. Lõppkokkuvõttes tegin kahe kuu peale sügavpuhastavaid protseduure peanahale ja juuksekanalitele (detox protseduur juuksekanalitele) kokku 4 korda.
On sul vahel peale näohooldust nägu justkui hõõgunud? Mul peanahk igatahes hõõgus. Tegin detox hooldust kaks korda ja Kerli hoiatas ka ette, et peanaha pooride ja juuksekanalite puhastamine võib esiti rasueritust just suurendada. Üks mure, mis ma Kerlile välja käisin oligi see, et juuksed lähevad justkui ruttu rasuseks. Kui enne pesin pead üle päeva, siis peale esimest detox hooldust vedasin vaevalt ülejärgmise päevani välja, sest peanahk hõõgus ja higistas. Kuid see taandus, samal ajal tegin läbi ka Acomaxi kuuri ning juba kuu pärast märkasin peas pisikesi karvakesi, mis pikemate juuste vahelt välja turritasid! Kui vähe on vaja, et juuksed saaksid kasvada – puhast ruumi ja toitu. Ja mis puutub juuste pesemisse, siis läks enam kui pool aastat ja sain pesta pead ka üle kahe ja kolme päeva, mis minu jaoks on väga suur saavutus!
Oma juustest kirjutan ma veel ja lisan sulle ka pilte. :)