2022. aastaks lõpetavad Kanada suurimad toidupoeketid nagu Walmart ja Safeway emisesulge kasutavate seavabrikute liha müümise.

Aprilli lõpus teatasid Kanada 8 suurimat toidupoeketti, et 2022. aastaks ei müü nad enam puuris peetud sigade liha. Nende hulgas on ka ehk maailma näinud eestlastele teada poed: Safeway, Walmart Canada, Costco, Sobeys ja Loblaw.

Asi sai alguse sellest, et avalikkuse ette tuli eelmisel aastal salaja filmitud videolõik Puratone´i seakasvatusest. Puraton on üks Kanada suurimaid sealihatootjaid. Videolõigu avalikustas loomakaitseorganisatsioon Mercy for Animals. Näiteks peksavad videos Puratone´i töötajad pisikesi põrssaid vastu posti või põrandaid, et haigemad ja väetimad tappa.
Beebiootel emased sead on imeväikeses puuris, kus nad ei saa ümber pöörata. Nende beebidel lõigatakse ilma igasuguse tuimestuseta ära sabad ja pisikestel põrssapoistel tõmmatake munandid kehast välja! Võigas! Ühelegi inimbeebile sellist asja ei lubataks, see oleks metsik piinamine! See hull ja ebanormaalne loomade piinamine peab lõppema!
Euroopa Liidus on emisesulud keelatud, ent vaevalt meie sead tänase elu eest jube õnnelikud on.

USA Walmarti sealihaga varustaja on sama asjaga vahele jäänud, ent keeldub emisesulgudest loobuma.

Ka Kanada seapiinajatelt tuli algul samasugune vastus nagu Eesti karusloomavabriku direktorilt – nad eitasid ega võtnud pilti omaks. Kui polnud enam taganeda, nõustuti ja oldi nõus muutustega. Nii et need inimesed teavad, et nad teevad valesti, varjavad seda, aga teevad seda ikkagi! Kust sellised inimesed tulevad? Mis neil elus juhtunud on? Kas neid pole armastatud, nii et nad ka ise ei oska armastada ja soovivad oma sisemist kurbust ja tühjust ka teistele?

Iga kord, kui me ostame poest liha, on selle taga tapetud ja piinatud looma elu. Vahet pole, kui see loom on saanud murul kõndida ja näinud päikest. Tema puur on lihtsalt suurem. Aga ei tasu ennast välja vabandada, see on ikkagi puur ja see loom tapetakse. Meie käitumisele pole vabandust.

Allikad:

The Vancouver Sun
Mercy For Animals