Superarmas Kanada näitleja Ryan Gosling on ammu teada loomakaitsja. Aprillis tegi ta avaliku pöördumise, kus palus lõpetada sarvede maha võtmised noortel lehmadel.

Hollywood´i superstaar ühines PETAga (People for the Ethical Treatment of Animals), pöördudes piimatööstuse poole, et see ebainimliku tava lõpetaks. Kiri saadeti Rahvusliku Piimatootmise Föderatsiooni juhile Jerry Kozak´ile.

Sarvede maha võtmine tähendab, et vasikal kasutatakse kanget keemiat või kuumrauda, et tema kolju küljest sarvi kätte saada. Ja seda tehakse ilma tuimestuseta. Lehmadel pole sarvi või sarvetüükaid näha, sest seda tehakse siis, kui nad on alles pisikesed ja peakarvad katavad armid.

Seksikas loomakaitsja Gosling kirjutab: “Pole absoluutselt mingit vabandust ja mingit ettekäänet selle julma ja ebavajaliku tava jätkamiseks!”

Kuigi igasugune tapmine on lõpuks ikkagi tapmine, ja tegelt veel täiesti ebavajalik tapmine, siis ikkagi on meeldiv, et teemale tähelepanu juhitakse. Ryan on öeldnud, et ta pole vegan või taimetoitlane, ent mida rohkem ta looma-teemadega kokku puutub, seda vähem tunneb ta vajadust loomsete toodete järele. Ühes intekas mainis, et ta üldse ei välista, et temast võiks vegan saada ning teadis hästi, mis eeliseid see toob nii tervisele kui tervele maailmale.
Nii et kuigi igasugune tapmine pole okei, vähemalt Ryan on teemaga kursis, astub mingeid samme ja mis peamine – ma usun, ta teeb toitumise osas teadlikuma valiku kui keskmine inimene.

Loe Ryan´i kirja

ryan-gosling-supports-shelter-dogs1
Ryan Gosling pole loomakaitses mingi algaja.
2011 tegi ta samuti koostöös PETAga pöördumise seoses kanade ja kalkunite julma tapmisega (tapeti gaasiga, võttis 15min, et lämbuksid surnuks).
2010 kirjutas ta pöördumise kiirtoidukettidele KFC ja MacDonald´s, et need ei kasutaks julmalt peetud ja tapetud loomade liha.
2008. aastal kaitses ta kanasid, kes tapeti alles lapseeas.
Ryan Gosling on olnud vastu ka koerte aretamisele ning soovitab võtta koer pigem varjupaigast.

Gosling, muide, tähendab “beebihani” :D. Eriti armas!
l
l
L
l
Siin räägib Casey Affleck lehmade sarvede mahavõtmisest:
Allikad:
PETA – Ryan Gosling, our hero
PETA – Ryan Gosling wants cruel cattle dehorning fased out