Austraalia fitnessigurud läksid raksu. Karnivoorist bikiiniprogrammi autor Kayla Itsines kaebas kohtusse pikaajalised veganid Durianrider’i ja Freelee, sest viimased kutsusid tema toitumiskava “näljadieediks” ning vihjasid, et Kayla peika tundub kasutavat steroide.

Mis siis juhtus? Ja kes need tegelased on? :)
23-aastane Kayla Itsines (www.kaylaitsines.com.au) sai tuntuks mõned aastad tagasi, kui tema Bikini Body Guide tekitas fitnessmaailmas tõelise sensatsiooni. Kayla tegi oma veebilehe, haakis sinna külge kõiksugu sotsiaalmeedia kanalid ning hakkas tootma programme ja toitumiskavasid. Tema toitumissoovitusi peetakse sarnaseks Atkins’i, Zone’i jt paleostiilis toitumiskavadega, mis piiravad kaloreid ja võimaldavad võimalikult vähe süsivesikuid.

Durianrider (37) ja Freelee (34) (durianrider.comthebananagirl.com) on paar ning said tuntuks puuviljalise vegan toitumisega, viimastel aastatel toetavad nad ka “Raw til 4”-stiilis söömist, ehk kuni neljani toortoitu ja pärast seda dr McDougall’i toitumiskava kohaselt tärkliserikast vegan toitu. Freelee kusjuures oli just möödunud aastal Austaalia rahvusvahelises televisioonis oma vereanalüüsiga, tõestamaks, et süsivesikurikkal toitumisel ei lähe paksuks ja veganina pole tal puudujääke. Durianrider kui Freelee on samuti fitnessmaailmas tuntud, neil on veeb ja kõiksugu sotsiaalmeediakanalid.

Nii Kaylat kui Freelee’t ja Durianrider’ it jälgivad sajad tuhanded inimesed, Kayla’t suisa miljonid.

Tundub, et asi sai alguse sellest, et Durianrider mainis Kayla peikat ja küsis, kas ta on steroididel. Freelee aga avaldab oma videotes vabalt arvamust kalorite ning süsivesikute piiramisest. Ta mainis ka Kayla programmi ja kutsus seda nälgimise programmiks. Kayla palus videod maha võtta, Freelee ja Durianrider keeldusid ja tuligi kohtuasi.
Kayla sõnul on Durianrideri ja Freelee postitused mõjutanud tema mainet ning tuntust. Kuid tema veebruaris kohtusse antud süüasja kutsutakse ka SLAPP-lawsuit’iks, ehk selliseks, mille eesmärk polegi kohtulahend, vaid vastase kurnamine nii füüsiliselt, vaimselt kui rahaliselt. Ühesõnaga kiusamine ja tema üle võimu näitamine ning seejärel raha äravõtmine.

Plaanitult pidid kohtuistungid algama sel nädalal. Senini on eelistungitel saatnud Freelee’t ja Durianriderit toeatajate armee. Kuid protsess sai lahenduse enne kohtusse minemist! Nimelt tunnistati kogu kaasus ebaoluliseks ja bullimiseks. Freelee ja Durinarider ei pidanud midagi maha võtma või vabandama, kuid nõustuma, et edaspidi Kayla ja tema peika suunas tähelepanekuid ei tee.

Siin on hea ülevaade toimuvast:
1. video ülevaade kaasusest.
2. video ülevaade lahendusest.

https://www.youtube.com/watch?v=JlR19LWi80M&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=pQ6Zxb1btyE

 

Allikas:
DailyMail.co.uk