Pärast mitmeid probleeme, mis uued arvestid kaasa tõid loobus Port Angeles kaugloetavate elektri- ja veearvestite paigaldamisest ning vahetas senised arvestid tagasi endiste vastu.

Port Angeleses on kaugloetavate arvestite teema (ingl k smart meter) õhus pikemat aega, ning pärast filmi Take Back Your Power alustasid inimesed arupärimisi linnavalitsusest. Kuna vastuseid anda polnud ning ei suudetud kinnitada, et arvestid pole tervisele kahjutud justnagu alguses väideti, vaid pigem ohtlikud, kinnitas Washington’i osariigi Port Angeles’e linnavalitsus, et kaugloetavate arvestite paigaldamine peatatakse ning jätkatakse tavapäraste analoogarvestitega. Sellest otsusest on nüüd möödas peaaegu aasta. Selleks hetkeks oli paigaldatud 2100 kaugloetavat elektriarvestit ja 1200 kaugloetavat veearvestit.

USAs paigaldatakse kaugloetavaid elektriarvesteid ja ka kaugloetavaid veearvesteid. [highlight]Port Angeles aga andis valiku inimestele – igal ühel on vabadus otsustada, millist loendurit ta endale koju soovib.[/highlight]

Soovin, et Eestis jõutaks vähemalt samale järeldusele ja kaugloetavad arvestid ei saa kohustuslikuks.

Port Angeles pole sugugi ainuke linn, kus kaugloetavaid arvesteid ei soovita, vaata siit veel


Allikas:
TakeBackYourPower.com
PeninsulaNews.com
Foto Delfi