14-minutiline sissevaade vabaõppe olemusse. Tänaseks on vabaõpe isegi nii tavaline, et sellise õppe läbi teinud lapsed on oodatud ka maailma tuntuimatesse ülikoolidesse nagu Harvard, Yale, Brown, Princeton ja Stanford.

Ka Eestis kogub vabaõpe hoogu. Suuresti on kindlasti abiks Sille Poola blogi Päikesekool.
Lapsed on nii loomingulised ja mängulised. Vabaõpe on parim viis õppimiseks. Kes veel saaks paremini kontakti lapsega, kui mitte tema oma vanem. Maailm pole klassiruumis, maailm on iga päev meie ümber.
“Matemaatikat võib õppida klassiruumis tuimalt numbreid arvutades, või läbi mängu, arvestades, et kaks Transformerit ja veel kaks Transformerit teevad kokku neli Transformerit,” selgitab üks vabaõppel olevate laste isa.

Omast käest võin kinnitada – lapsed väga tahavad õppida ja maailma avastada. Me harjutame Joonasega (4) numbreid, tähti, loeme jutte, joonistame, korjame umbrohtu (ta õpib nii taimi tundma), vaatame linde, osaleme üritustel (nt Teema ära – keskkonna saaste ja inimtegevuse mõju maailmale), käime poes (ta saab vahel ise maksta), tantsime ja teeme muusikat, ma olen talle isegi prantsuse keelt õpetanud (kõik ikka läbi jutu ja elu), teeme süüa… Ma isegi ei mõelnud, et see võiks vabaõpe olla, sest see kõik tuli nii loomulikult. Tema tahtis ja mina tahtsin ja nii me lihtsalt tantsimegi, teeme süüa, käime poes, mängime… Kutsutagu seda kuidas iganes. Ja see kõik lausa kleepub talle külge. Pluss, pisike 2-aastane Elli on ju kogu aeg juures, tema õpib samamoodi! :D

Eestikeelsete subtiitritega on film nähtav SIIN

Allikas:
Päikesekool