Lisaks Peruule ja Ecuadorile astus Monsantole vastu ka Ungari, põletades 4 km2 jagu põllumaad, kus leiti kasvamast GMO mais.

Hungary ja monsanto
Erinevalt teistest suurtest Euroopa Liidu maadest on Ungaris GMO seemned keelatud. Lisaks on geneetiliselt muundatud organismid hiljuti keelustanud ka näiteks Peruu ja Ecuador . Jeei! :)
Kuigi Ungari hävitas GMO põllud, kontrollitakse maad regulaarselt, et midagi ebaloomulikku ei leviks ja nende kasvatatud vili oleks loomulik, mitte geneetiliselt muundatud.

Aga kust need seemned üldse Ungari mulda said?
Mitmed talunikud polnud kursis, et seemned, mis nad külvasid, olid geneetiliselt muundatud. Selleaastane saak läheb kõik hävitamisele. Ja firma, mis need seemned inimestele müüs, teavitamata, et tegemist on GMO seemnetega, on likvideerimisel. Nii et raha ka tagasi ei saa.
Pole siis ime, et Indias on tänaseks üle 250 000 talumehe enesetapu sooritanud – et päästa ennast ahastusest ja oma pere võlast.

Peruu ja monsantoPeruu tegi sama asja selle aasta algul, ent neil on 10-aastane üleminekuaeg, mille jooksul tehakse veel kontrollteste. Peruulased ütlesid ilusti, et peale selle, et nad oma maad kaitsevad, tahavad nad kaitsta ka inimesi, kes ostavad nende maalt pärit tooteid. (Pildil avaldavad peruulased meelt Monsanto osas, neile vist väga ei meeldi :))
Ecuador ja Peruu on ainukesed, kes Ameerika mandril julgenud sellise sammu teha.

GMO seeme ei too paremat saaki. See on nii muudetud, et seda annaks töödelda kõvade kemikaalidega (mis muide muudavad sitika närvisüsteemi nii, et ta ei taha enam süüa ega paljuneda, on tõestatud, see mõjutab eriti ka lapsi ja rasedaid!) ning iga aasta tuleb osta uus seeme, ei saa eelmise aasta vilja istutada.

Lisaks Ungarile on veel meile lähemal asuvaid maid, mis kuulutanud ennast GMO vabaks: Austria, Kreeka, Poola, Inglismaal mitu maakonda, suurem osa Prantsusmaast, Itaalia… Terve Euroopa Liit on tegelt GMO-vaba, lihtsalt mõni ütleb selle veel lisaks välja. Skandinaavia riigid peavad samuti plaani end GMO vabaks kuulutada.

Kahju, et inimesed on kaotanud elu, loodust saastatakse ja masse mürgitatakse – ent sel kõigel on ju tugev positiivne sõnum – see toob meid kokku, me saame maailma muuta ja me saame elada palju loomulikumalt ning tervemalt.
Oleks nüüd meil ka tarkust Peruu ja Ungariga sama sammu pidada :).

Täitsa edeneb juba. Pole see maailm nii hukas midagi!

Allikas:
TrueActivist
Natural News