11.märtsist 2013 ei tohi Euroopa Liidus enam kaubelda selliste kosmeetikatoodete ja nende koostisosadega, mida on testitud loomade peal. Sellekohase kinnituse läkitas hiljuti loomkatsete vastastele lobiorganisatsioonidele ELi tervisevolinik Tonio Borg.

iamcrueltyfreeJah, see tähendab seda, et enam ei pea kaubamaja kosmeetikariiuli eest “must list” käes vägivallavabu tooteid taga ajama :).
11. märtsist peab kosmeetikatoodete ja nende koostisosadega Euroopa Liidus kauplev ettevõtja garanteerima, et kaubeldavaid aineid pole loomade peal katsetatud mitte kuskil maailmas. Keeld puudutab kõiki kosmeetikatooteid, sealhulgas hügieenivahendeid ja ilutooteid seebist hambapastani.

Eesti Loomakaitse Seltsi juht Evelyn Valtin usub, et keeld saadab tugeva sõnumi kogu maailmale toetamaks julmusevaba ilu. “Eesti Loomakaitse Selts on vastu katsetele, mis viiakse läbi teaduslikult tähtsusetul eesmärgil või ainete testimiseks, mis pole loomade või inimeste tervise seisukohast olulised, näiteks nagu kosmeetikatooted,” kinnitas Eesti Loomakaitse Seltsi üldjuht Evelyn Valtin.

vivisection is murderLoomkatsete vastast võitlust juhtiv Ühendkuningriigi Vivisekstisoonivastane Ühendus (BUAV, vivisection ehk lahtine operatsioon) on koostöös eetilisele ilule pühendunud tootja The Body Shopiga aluse pannud mitmetele loomkatsete vastastele kampaaniatele, k.a. “Öelge „EI“ julmal teel valmistatud kosmeetikatoodetele” (http://nocruelcosmetics.org), kuhu said toetusallkirju anda ka Eesti kodanikud.

Euroopa Liidu territooriumil toodetava kosmeetika ja selle koostisosade testimine loomadel on keelatud alates 11. märtsist 2009. Siiski, enamus masstootmises olevaid ning kauplustes müüdavaid tooteid on loomadel testitud, kuna on toodetud väljaspool Euroopa Liitu. Näiteks Hiinas on kosmeetikatoodete testimine loomadel kohustuslik.


Allikas:

Eesti Loomakaitse Selts
http://loomakaitse.ee/?q=node%2F1174

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jYW-ZrOsZIE