Taiwan keelustab mereimetajatest nagu hüljestest, vaaladest ja delfiinidest tehtud toodete müügi! Senini oli Taiwan maailmas üks suurimaid hülgeõli ja hülgeliha sisseostjaid.

canada-seal-hunt_5106Jaanuaris otsustas Hiina külje alla asuv Taiwan keelustada mereimetajatest tehtud toodete müügi kohalikul turul. Siia hulka kuulub ka kurikuulus hülgeliha, hülgeõli ja hülgenahk (ja karv), mis pärit Kanada hülgeküttidelt.
Taiwani uus seadus on veidi sarnane 2009. aastal vastu võetud Euroopa Liidu seadusega, võimaldades erandi aborigeenide hülgejahi toodetele. Ent seaduserikkujaid ootab trahv kuni 1700 dollarit ehk 1270 eurot.

Aastatel 2007-2011 oli Taiwan maailmas suuruselt neljas Kanada hülgeõli ja kolmas suurim Kanada hülgeliha importija.

Vaatamata Kanada valitsuse püüdlustele Aasias hüljestest tehtud tooteid müüa, on Kanada hülgeõli eksport Taiwani langenud sellest ajast peale, kui algasid hülgejahi vastased kampaaniad. Kui 2009. aastal oli hülgejahi tulu $232,000 CAD (172 132 eurot), siis 2011. aastal langes see $66,490 Kanada dollarini (ehk 49 332 eurot).

Kanada hülgejahi tööstus (ehk legaalne kamp kohalikke sarimõrvareid) on viimastel aastatel hüljestest tehtud tooteid varunud lootuses, et Aasia turg siiski avaneb. See, et Taiwan nende tooteid enam ei taha on veel üks läbimurre hülgetööstuse langemiseks. Samuti on see veel üks tõestus, et maailm ei taha ega vaja, et Kanada seda tööstuslikku veresauna jätkaks.

Õnnitlused Taiwanile – tähtis samm nende pisikeste armsate loomade kaitsmisel on jälle edasi astutud!

Hülgetoodete müügi on praegu keelustanud 34 riiki, nende hulgas 27 Euroopa Liidu liikmesriiki, Venemaa (mis andmete kohaselt ostis umbes 90% hülgekarvast) ja USA. Hetkel pole veel kinnitatud Kanada ja Hiina vaheline leping, mille kohaselt tohib Hiinasse eksportida söödavaid hülgetooteid. Kuuldavasti kaalub Hiina praegu täielikku hülgetoodete keelustamist.


Allikas:
IFAW – International Fund for Animal Welfare                                                                     http://www.ifaw.org/canada/news/2013-great-start-taiwan-bans-seal-products