Lucifer on õhus! Aga mitte kui klassikaline saatan. Vaid kui kahe maailma ühendaja, tarkuse hoidja, langeda otsustanud ingel, ka ühest maailmast teise asjade tooja, sügava intelligentsuse ärataja.

Lucifer tähendab otsetõlkes Valguse Kandja, ka Veenus, hommikutäht, koidutäht. Ta on tervenisti jumalik, aga ka tervenisti inimlik. Temas on suur valgus, aga ka suur pimedus. Oma olemusega toetab ta tasakaalu.
Rooma mütoloogias peeti Luciferi valguse ja teadmiste jumaluseks. Kreeklaste jaoks on ta seotud Heósforo, fosforiga.
Iidsetel aegadel seostati Luciferi Veenusega. Veenus, taeva säravaim täht, nähtavaim pärast kuud ja päikest, on idast selgelt paistev pärast koitu ja läänes pärast päikeseloojangut. Iidsed targad tundsid teda “päikesevalguse” kandjana. Ka Veenuse seos Maaga on iidne.

On huvitav, et ka sanskriti keeles on Veenusel Luciferiga sama kontseptsioon, tähendades valgust, särajat. Sarnane tähendus on Veenusel hinduismis ja mitmes teises religioonisüsteemis.

Huvitaval kombel oli Lucifer ka kristluses algselt seostatud Jeesusega. (Revelation 22:16; Peter 1:19)
Lucifer oli nagu lamp pimeduses, kuni tuleb koit ja südames saab tõusta hommikutäht (piiblis Jeesus, valguse tooja). Keskaegne katoliiklus on see, mis tõi Luciferi tegelaskuju välja saatanana. (Heebrea keeles tähendab “satan” võõras.)

Ajaloolaste arvates on siin tekkinud “tõlkes kaduma läinud” olukord, kus tegelikult viidati julmale Babüloonia kuningale Nebuchadnezzarile, kuid tõlkijad arvasid, et jutt käib Luciferist.

Kuigi Lucifer pole olnud alati mainitud saatanliku nimena, on see saanud mainitud juba väga ammust ajast peale.

Lucifer kui valguse kandja ja valguse hoidja pimeduses. Pimedusest sünnib taas valgus. Tema ise on nii pimedus kui ka valgus. Tema entiteet aitab vaimsetel õpetustel tulla reaalsusesse, aitab muuta mõtteid tegelikkuseks ja tegudeks. Aitab aru saada oma nõrkustest ja kirgedest, et need ei saaks hinge valitseda.

Luciferi jõud on intensiivne, haarav ja magnetiseeriv.

Kuid sel puudub selline intensiivne mõju, kui sa suhestud teda mõistma kogu oma olemusega – sa oled valgus, sinus on armastus. Alati. Näed sa seda või mitte.
Kui sinuga kaasas olevas karmas on nõrkusi, siis neid tunnistades ja neisse armastusega suhtudes ei valitse need sind.

Hetkest, kui otsustad tahta mõista ja näha, miks ja kust sinu katsumused ja negatiivsed kogemused tulid, algab vabanemine. Kuid see just tähendabki oma pimeda poole tundmist, aktsepteerimist, armastamist, valgustamist. Vabastamist. Ja see ongi õpetus. Sinus tärkab äratundmine.

Kes põikleb, võitleb, ei taha näha, see jääb kinni ja selle haaravad mustad jõud endasse. Kuni ta enam ei jaksa kannatada ja on valmis vabaks laskma, et siis pääseda.
Tumedad jõud pole olemuselt halvad, see ei haara suvaliselt igaüht.
Vabastus tuleb kohe, kui hing saab aru, miks ta ennast siia juhtis, mis tõmbas ja tunnistab selle vabaks. Sellest tuleb valgus.

Kui sa tunned seda intensiivsust, siis tea, et see ei lammuta sind. See annab sulle jõu lasta vabaks kõik selle, mida sul pole enam vaja. Vabaneda karmast, mida sul enam vaja pole. See jõud annab sulle väe olla Sina.

Avanemine on lahtilaskmine piiridest. Avanemine on usaldamine, et olen alati kaitstud ja õiges kohas, kui olen kooskõlas kosmiliste seadustega. Avanemine tähendab iseendast arusaamist, piiritute võimaluste tajumist. Avanemine tähendab, et suudan vastu võtta, kanda ja edasi anda tugevat valgust.

See kehtib igaühe kohta.
Kokkupõrkamised toimuvad iseenese pärast, sest kogemusi saame iseenese, mitte teiste pärast.

Sinus olevad õpetused avanevad sulle teadmiste ja arusaamistena läbi tunnetuse. Sa tunned selle teadmise ära tegutsedes.

lucifer1

Lucifer oli tugev, sellepärast sai ainult tema langeda
Religioosse õpetuse kohaselt on Lucifer Jumala poeg, kes saadeti allilma valitsema. Lucifer oli inglitest üks säravaimaid ja targeimaid. Miks ta alla langes?

Lucifer langes, sest ta oli selleks valmis. Ainult tema oli. Tema kui kõige säravam ja targem. Sest keegi teine poleks seda tarkust suutnud kanda ja avada.

Seega – mitte Jumal ja Saatan, vaid üks Suur Vägi, energia, mis haarab kõike.

Pimedus ja Valgus on seotud nagu Päike ja Kuu, Headus ja Kurjus, Päev ja Öö, Koit ja Hämarik – igivanad vastandumised. Kuid need on kõik osad tervikust.

Lucifer toetab, kui inimene on põhjas, aitab tal leida valgust ja näha õppetundi.
Ta toob esile ja aitab ühenduda polaarsustel. Meesenergia ja naisenergia koostöö saab tugev olla siis, kui mõlemad mõistavad ennast ja on selles kohal. Heast ja kurjast arusaamine, nüüd, Luciferi tundes, on hoopis teine, kui see, mida me enne teadsime.

Pimeduses õpime helendama ja näeme oma säramist.

Kui Jumal on kõikvõimas, siis ta ei saa ainult hea olla. Sest kõikvõimsus haarab kõike – nii valgust kui pimedust. Kuid mõlema olemus on Valgus.

Legendi järgi Lucifer langes, sest ta tahtis saada Jumalaks. Vb pidi Lucifer aga tegema läbi just kõik need samad katsumused ja kannatused, mille puhul ta inimesigi aitab? Ta langes emotsioonidesse, nii madalatesse kui kõrgetesse, läbis need üdini ja nüüd mõistab nii taevaseid olendeid kui inimesi.

Lucifer ei langenud ülbusest, mässust. Ta langes armastusest, vabast tahtest. Lucifer sidus ennast inimkonnaga vabatahtlikult ning ta ei vabane enne kui inimkond üldisena tõuseb teatud teadvuse tasemele.

See on natuke sarnane Prometheuse müüdile – titaan, inimeste kaitsja, kes võttis jumalate tule, et see inimestele tuua ja kes selle eest kettidesse aheldati. Juutidel on sarnane Lilith.

Igaüks ei suuda kanda nii pimedust kui ka valgust. Seda mõista ja selles tasakaalu jääda. Seda suudab tugev hing – julgeda uurida nii valguse kui pimeduse äärealasid, kuid osata leida tasakaal. Olla nii inimkehasse sündinud hing kui ka maine inimene, seda tunnetada, et siis kaks tarkust kokku panna. See on Luciferi õpetuse sisu. See on see, mida inimesed saavad endas ära tunda.

arcangel-arcangeles-lucifer-portador-de-luz

Luciferi entiteet on armastav, mõistev ja toetav. Ma ei võrdsusta teda siin tänapäeva ühiskonnas tuntud Saatanaga. Me oleme ise loonud maailma oma mõtetega kõiksugu olendeid, keda justsamamoodi mõtetega toidame. Kuid Lucifer, pimeduses valguse kandja, on midagi iidset ja algset.

Luciferile sai ülesandeks olla kohal neile, kes kogevad madala vibratsiooni tunnetusi. Ta aitab need esile tuua, neis olla, neid mõista, nendega silmitsi seista – kui teda kuulata. Sest alati me ise ei oska ja ei näe.
Sest mis see põrgu on – pime, tuli, kannatused?
Võib-olla hoopis nii: soojus ja valgus ka pimeduses.
Kannatused, et vastu võtta oma karma, selle kogemine ja läbimine on iga hinge valik – teol on tagajärg, selline seadus meie maailmas valitseb.

Kui tuli on hinge puhastanud, valgustanud, soojustanud, saab hinges esile kerkida selles olev valgus. See on mattunud ainult sellest, et me ise oleme sel lasknud mattuda. Kui kõik, mis pole hinge oma, on ümbert ära põletatud ning laiali saadetud.

Lucifer toetab valguse ja pimeduse tasakaalu, teadmisi. Ta aitab valgustada pimedad kohad, nõrkused, tugevad kired, et need sulle välja paistaksid.

Kes siia kinni jääb, see on ka jälle õpetus, sellest on vaja aru saada, siis saad edasi liikuda. See on tõeliselt hirmus, äärmuslik ja luupainajalik vaid siis, kui inimene ei suuda tunnistada endas olevaid pimekohti. Siis need võimenduvad, et inimene leiaks neis oma kogemuse.

Aga siit edasi, negatiivse poole tõelist olemust mõistes, see pole hirmus. Sellel on oma vibra. Kui sa oled armastuses enese ja kõiksuse suhtes, ei puutu see äärmus sinusse, ei saagi, sest vibratsioonid ei kattu. Sa oled valgus. Ja kui sa oled pimedas, siis sa oled ikka valgus.

Ma tean, seda võib olla osati kummaline vastu võtta.

Lase asjadel rahus esile tulla – lase tõusta, ära mätsi kinni. Kuid ole tähelepanelik, et need sind endasse ei haaraks.

Lucifer's_Heresy_large

Lucifer tähistab materiaalse maise maailma jõudude ühendamist taevase tarkusega.

Kui inimene on oma soovide vang, siis Lucifer aitab seda vanglat tundma õppida, nii saab inimene ennast ise vabastada.

Kas sa elad oma väärtuste kohaselt?
Kas sa elad teiste väärtuste kohaselt? Kas sa annad ennast ära?
Millal sa olid kõige õnnelikum ja miks? Mis sulle praeguse elu juures kõige rohkem meeldib ja mida sa veel tahaksid teha?
Millest sa mõtled, kas need mõtted toetavad sinu olemust, sinu olevikku ja soovitud tulevikku?

Sinu väärtused määravad su prioriteedid.

Lucifer langes. Ta lasi endal langeda. See on suure plaani usaldamine. Ta langes kõrgelt alla, ei kaotanud oma valgust, vaid õppis selles taas lendama.

9995a4c56558d1228e9828f5beb1f1f8

Luciferi entiteet toetab harmoonia leidmist konfliktis. Kaoses keerlemist ja siis selle tajumist, et ükskõik, mis tingimused on minu ümber, ma saan valida olla alati armastuses – tingimusteta armastus.

Ma õpin ennast tundma iga nurga pealt. Ja siis hoian seda tunnet. Mina-olemise tunnet. Armastust ja rõõmu olla Mina. Juhtugu mu ümber mistahes, ma tunnen ennast ja olen Mina-olemise tundes. Selles on kindlus, puhtus ja armastus.

Sa paned ennast kannatusse. Aga pane ennast ka armastusse. Tunne ära, näe ja vali armastus. Andestus. Vali ennast. Sa oled valgus algusest peale.

Inimese käsutuses on kõik elemendid – Maa, Vesi, Tuli, Õhk. Kunagi me oleme neid valitsenud ja elementidega koos töötanud.

On aeg taas mäletama hakata.

*

Teen Facebooki lahti ja seal on esimene postitus palve:

Valgusta minus olev pimedus.
Tugevda mu nõrkused.
Paranda, mis katki.
Ühenda, mis lõhutud.
Tervenda, mis haige.
Elusta minus rahu ja armastus.

*

Sa oled üks selle väega, mis sind lõi. Sul on algusest peale sellega kontakt. Ja see on nii mõeldud, et sa tunned ühendust kõigega.
Sa oled juba kohal. Sulle on kõik andeks antud.
Nüüd lase ennast ise vabaks. Ava oma süda valgusele ja see hakkab sinusse voolama.
Sa oled kohal. Sul on ühendus kõigega.
Võta aega seda tajuda. Soovi ühendust kõigiga, kes on kõrgemas vibras ja kes on oma südame avanud. Soovi seda ja siis lihtsalt võta see vastu. See tunne haarab sind üleni.
Sest sa oled kohal seal, kuhu sa pidid jõudma.
Sul pole pattu. Sa oled üks selle väega, mis sind on loonud. Sa oled vaba.
Ja sa oled siin. Planeedil Maa.
Sa otsustasid siia tulla. Siia sündida.
Tulla läbi kõikide oma kogemiste.
Sinus on tasakaal.
Järgi oma unistusi ja rõõme – need on sinu jumalikud juhised.
Sa oled siin, et ennast ära-tunda.
Teiste tundmise ja tunnetamise läbi tunned sa aina rohkem ennast ära.
Sa oled tundnud pimedust, selles olnud, seda kogenud.
Seda kogedes mäleta, et sa oled valgus. Sa koged ka valgust. Ka see on osa sinust.
Mäleta ennast.
Sest sellepärast sa siin oledki.
Et ennast mäletada.

Lahkust & Koos-tunnet,
Liisa-Indra