Märts on muutuste ja kasvu kuu. Siin on meil käes aeg kasvada sisse uude ja lubada endal kasvada välja sellest, mis enam meie jaoks ei tööta. Märts on emotsionaalne kuu, oluline on esiteks olla vastuvõtlik ja teiseks jääda virvarris teadlikult tundlikuks.

Kas ja millele reageerida on meie enda teha. Pole vaja esimese emotsiooni ajel reageerida ühelegi tegevusele, olukorrale, emotsioonile, mis märtsis tuleb. Sest märts on endast arusaamise joondumine ja enda vaatlemine.

Üks elu põhireegel on muutus – kõik on pidevas muutuses. See, mis on meie elus püsiv on puhtalt enda teha.

Märtsis nõjatu seljatoe vastu ja vaata, mismoodi elu lahti rullub. Ja rullub täiesti uutmoodi. Ootamatult võid end leida mõtlemas asjadest, millele sa enne üldse ei mõelnud. Ootamatult võid avastada võimalusi, mida sa enne ei osanud näha. Nüüd aga on sees energia lahti ja elu toob meieni parimad võimalused.

Siin on aeg luua uusi seoseid, algatusi, tutvusi nii inimsuhetes kui ka töö asjus. Selle energia tunnetamiseks vaata vanu pilte ning avasta, kuidas näed pilte täiesti uues valguses.

Et emotsionaalsel tasandil toimub tegelikult palju, võib see avalduda ka apaatsuse või eemalolemisena. Või siis just vastupidi – tugeva emotsionaalsusena, näiteks on vajadus kiirelt ja kohe reageerida, kuigi hilisemal vaatamisel näed, et see pole kõige parem lahendus.
Just sellises olukorras on oluline olla elule avatud ning püsida kohal, märgata, olla tähelepanelik ning tundlik, juhtugu mis tahes.

Oma usku pöördumine, ise-seismine – selline asi saab buusti. Märts toob meieni õitsemise energia, puhta elujõu energia. Kust su elujõud tuleb? Mida sa teed, kui tunned end “õitsemas”, milliste inimeste keskel?

Mida sa soovid õitsele luua on küsimus.

Kartuses näida nõrk peidame ennast tugevusse. Tugevused ja nõrkused on duaalsused, mida kohtame nii aprillis kui märtsis. Tugevus on hea, sellel on täiesti oma koht. Ja ka nõrkusel on täiesti oma koht.

Küsimus on, kus kohas sa otsustad tugev olla ja kus kohas sa kardad nõrk olla?

Iseendale võib tugevus tunduda sarnane enesekindlusega. Tajume tugevust kindla seljataguse ja tasakaalus jalgealusega. See on kodune tunne, midagi, millele saab toetuda. Eneses kindel olemine. Iseenda olemusse toetumine, sellesse lõõgastumine.

Olenevalt kus on nõrgad kohad ja kust end tugevaks teeme, võib eneses kindel olek paista väljapoole, et oleme end “kõvaks teinud”, raudrüüs olemisena, seina taha peitmisena. Suhtes annab see tunda emotsionaalse blokina – südame asemel mõistuse valimisena.

Mõistusega rääkimine, mitte hinge pöördumine.

Enesekindluse asemel kasvata sisekindlust. Selle asemel, et muretseda kindluse kaotamise pärast, lase hoopis nõrkustel särada nii nagu nad on. See kuulub sinu ilu juurde. Nõrkusedki on osaks iseendast. Nad on iseendanagi tugevad ega vaja tugevusega katmist. Kui sinus on sisekindlus, pole nõrkust vaja millegagi varjata. Siis saab nõrkusest pehmus, avarus ja õrnus.

Mis siis, kui laseksime oma nõrkustel särada? See tähedaks, et laseme särada endal. Tee oma pehmed kohad nähtavaks ja naudi nende ilu.

Enda lahti laskmine tähendab sõnadele “pehme” ja “nõrk” uue tähenduse andmist. Nendele omadustele endas koha loomine toob esile õrnuse.

Õrnusega loome avatuse, et armastus pääseks sisse ja tunded leiaks tee välja. Õrnuse lubamine ei tähenda tugevusest loobumist, kuid oma kaitserüüst ja müüridest loobumisel võime tunda end üsna haavatavana. Luba endal tunda, kui kergendav on olla haavatav ja oma nõrkustega täiesti nähtav.

Õrnus tähendab ka enda nägemist nii nagu oleme, mitte sellisena nagu sooviksime olla. Ja see on kütkestav.

Oma nõrkustele ruumi andmine tähendab, et leiame koha avardumiseks ning oleme valmis märkama iseenda olemust sealt, kuhu varem vaadata ei julgenud.

Õrnust saab näidata siis, kui oled sisemiselt tõeliselt tugev. Kes muu julgekski? Teistele tähendab see, et ka nemad saavad sinust julgustust olla õrn enda ja teistega.

Märts keerutab üles mõtteid ja olukordi, et kuu lõpus tõsta üles aprilli energia – uskumine. Sellest, millesse sa usud, sõltub, mida oma ellu loome. Usu jõul saame muuta aja kulgu, pöörata saatuseid, vabastada needuseid, luua armastust, tuua valgust ja kinkida õnnistusi. Aga sa pead uskuma. Oma elust maagia loomine sõltub teadvuse sügavusest ja südame avarusest. Usu ja siit saab alguse sinu uus ajastu. (Järgmine aasta on selle tsükli viimane.)

Ühekssaamise harjutused. Huvi pärast, proovi sellist asja: minu soov on olla ühenduses kõikide nendega, kes on minuga sarnased ja kogevad elu sarnaselt – lase tundel peale tulla ja istu selles.
Segaduse korral: soovin kontakti kõigiga, kellel on hinges selgus ja ühtsus. Jälle lase tundel peale tulla ning ootad, et tundest kasvab teadmine.
Soovi kontakti nendega, kes on koos tõelise armastusega, kelle elus valitseb õnnistav küllus jne.

Mis iganes soovid kogeda, loo sellega kontakt ja sa suudad selle ka enda ellu tuua!

Praegu on rahulik võimalus lihtsalt vaadelda hinnangute ja reaktsioonideta, puhastuda nii füüsiliselt kui vaimselt ning kasutada meditatsiooni jõudu meele ühendamiseks südamega. Sest seda me nüüd tegema hakkamegi ka edaspidi. Üksikõppetundide asemel saavad oluliseks ühised loomised ja olemised nende vahel, kes enne teineteist erinevatel põhjustel ei leidnud või esindavadki nad erimaailmasid. Edu ootab neid, kes oskavad leida ühisosa erinevuste vahel.

Märtsi toetaja on metshaldjad. Õrnade tiibadega nagu liblikad, kerge olemise ja mängulise loomuga metsaelanikud esindavad kontakti maiste väärtuste ja taevaste teadmiste vahel. Haldjad on ka inimlikud, aidates sellisena suhelda taimede ja loomadega, kuulavad mures ja juhatavad abiküsija taimemaagiast leiduvate lahendusteni. Haldjatega kontaktiks mõtle metsale, soovides ühendust haldjaliste olenditega, või vaata looduse poole ning soovi tunnetada ühendust haldjatega. Kui tunnetus olemas, pöördu nende poole misiganes küsimuse või sooviga ning jälgi oma tunnetust ning reaktsioone.

 

Uued vaated aprillikuuks juba kahe nädala pärast.
Lahkust ja koos-tunnet,

Liisa-Indra