Psühholoogide avaldus: loomatsirkustel on ebapedagoogiline mõju

Enam kui 100 psühholoogi üle maailma on alla kirjutanud avaldusele, mille kohaselt mõjub tsirkustes ja etendustes toimuv loomade väärkohtlemine ebapedagoogiliselt, vahendab MTÜ Loomus.

Allakirjutanud psühholoogid väljendavad põhjendatud muret pedagoogiliste, hariduslike ja psühholoogiliste tagajärgede pärast lastele, kes külastavad tsirkusi ja teisi etendusi, mille jaoks peetakse ja kasutatakse loomi sobimatul viisil. Lapsed näevad loomadelt vabaduse võtmist, loomade pidamist ebaloomulikes oludes ja tingimustes, mis ei austa nende vajadusi, ning loomade ebaloomulikult käituma sundimist.
Sellised kogemused ei aita kuidagi kaasa loomade olemuse ja vajaduste tundmaõppimisele, vaid võivad vähendada austust elusolendite vastu, viia valusignaalide eiramiseni ja takistada empaatia arengut, mis on arengu- ja kasvuprotsessis määrava tähtsusega, kuna lastel võib tekkida vastuoluline reaktsioon, s.t lõbustatus ja rõõm vastuseks karistusele, ebamugavusele ja ebaõiglusele.
Allakirjutanud psühholoogid kutsuvad üles keelustama loomade kasutamist tsirkustes.
Avaldusele alla kirjutanud psühholoogide täielik nimekiri on kättesaadav siin: http://annamariamanzoni.blogspot.be/p/documento-psicologi.html

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Soomet survestatakse lõpetama ülearetatud rebaste kasvatamine karusnaha tootmiseks

Rahvusvahelises meedias on suurt kära tekitanud Soome karusloomafarmides hiljuti paljastatud ülisuurte rebaste selektiivne aretamine. Šokeerivad …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga