Saksamaa suretab karusloomakasvandused välja

Saksa Bundestag nõustus 18. mail seaduseelnõuga, mis näeb ette karmistunud nõuded karusloomakasvandustes. Muuhulgas sätestab eelnõu, et minkidel ja nutriatel peab olema ujumiseks bassein ning rebastel kaevamisvõimalus. Loomade eestkoste organisatsiooni Loomuse hinnangul on sellise eelnõu puhul tegemist sisuliselt karusloomafarmide keelustamisega.

“Samasuguste heaolunõuete vastuvõtmine Itaalias ja Šveitsis on kohalikud karusloomafarmid välja suretanud ja uusi pole rajatud, sest karusloomadele nende heaolu tagamine ei ole majanduslikult mõttekas. Just sel põhjusel taotleme ka Eestis eelkõige keelustamist, mitte nõuete karmistamist. Pole mõtet koostada seadust, mille täitmine käib igal juhul üle jõu,” selgitas Loomuse juhataja Kadri Taperson. “Eeldatavasti sulgevad ka Saksamaa allesjäänud kuus naaritsafarmi peagi oma uksed, sest heaolunõuete järgimine pole kasumlik.”
Mis puudutab Eestit, siis Tapersoni sõnul tuleb karusloomafarmide keelustamine sõltumata täna võimul oleva riigikogu otsusest farmid Eestis alles jätta, taaskord ja veelgi teravamalt päevakorda juba järgmise riigikogu koosseisu ajal. “Karusloomafarmide keelustamine on üles võetud ka Euroopa Liidu tasandil. Ühiskondlik surve farmidele nii Eestis kui ka mujal maailmas on kasvamas,” nendib Taperson.
Kantar Emori poolt detsembri lõpus läbi viidud uuringu kohaselt ei poolda 69 protsenti Eesti inimestest loomade kasvatamist ning hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil.
Karusloomafarmid on keelustanud Inglismaa, Põhja-Iirimaa, Austria, Horvaatia, Holland, Makedoonia, Brasiilia, Bosnia ja Hertsegoviina, Sloveenia, Saksamaa liidumaad Baier, Hesse, Nordrhein-Westfalen ja Schleswig-Holstein ning Belgia suurim piirkond Valloonia täielikult, osaliselt Švetsi, Taani, Rootsi, Uus-Meremaa, USA. Karusloomafarmide keelud on eriti tugevalt päevakorras Belgias, Tšehhi Vabariigis ja Luksemburgis.

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Soomet survestatakse lõpetama ülearetatud rebaste kasvatamine karusnaha tootmiseks

Rahvusvahelises meedias on suurt kära tekitanud Soome karusloomafarmides hiljuti paljastatud ülisuurte rebaste selektiivne aretamine. Šokeerivad …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga