Soomet survestatakse lõpetama ülearetatud rebaste kasvatamine karusnaha tootmiseks

Rahvusvahelises meedias on suurt kära tekitanud Soome karusloomafarmides hiljuti paljastatud ülisuurte rebaste selektiivne aretamine. Šokeerivad salvestised, milles näidatakse ennast vaevu liigutada suutvaid suuri polaarrebaseid, on ajanud tagajalgadele loomaõigusorganisatsioonid üle kogu maailma.

Rahvusvaheline loomakaitsekoalitsioon Fur Free Alliance, mida Eestis esindab loomade eestkoste organisatsioon Loomus survestab Soomet võtma kasutusele kõiki võimalikke abinõusid, et lõpetada ülekaaluliste polaarrebaste julm aretamine.
“See tööstusharu on juba mõnda aega probleemist teadlik. 2014. aastal avaldatud uurimuses selgus, et sügise jooksul olid lausa 86 protsendil loomadest kõverdunud jalad ja šokeerivad 20 protsenti loomadest olid haiglaslikult ülekaalulised. Ametnikud peavad tegutsema ja Soome loomakaitseseadus peab andma ametnikele suuremad volitused, et lõpetada selektiivne aretamine, mis tekitab loomadele märkimisväärset kahju,“ ütles Soome loomaõigusorganisatsiooni Animalia kampaaniate koordinaator Veikka Lahtinen.
Polaarrebaseid nuumatakse karusnahatööstuses, et nad kaaluksid normaalkaalust kuni viis korda rohkem. Ülekaalulisusest tingituna kannatavad rebased tugevate probleemide all nagu lodev nahk ja kõverdunud jalad.
Loomade eestkoste organisatsiooni Loomuse juhataja Kadri Tapersoni sõnul pole karusloomafarmides võimalik vältida tõsiseid loomade heaolu rikkumisi. “Loomi lihtsalt ei ole võimalik pidada pisikestes puurides neile ränki kannatusi tekitamata,” ütles Taperson.

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Taavi Veskimägi: “Tippjuhtide kohustus on osaleda avalikus arutelus ja ühiskonna korraldamises!”

Eleringi juht Taavi Veskimägi on veendunud, et ettevõtetel on ühiskonnas kanda laiem roll kui ainult …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga