Üks armas Eesti disainerneiu valmistab mitmes suuruses taaskasutatud papist jõulukuuski! Superlahe mõte. Ja need on nii ilusad :).

Jalutasime augusti lõpus lastega Rotermanni kvartalist läbi ja nägime, et seal on püsti üks konteiner, kus silt “Eesti disain”. Esimese asjana hakkas silma papist kolmemõõtmeline kuusepuu. Seal oli igast muid asju ka. Autoriga vesteldes selgus, et üks firma annab talle suuri pappkaste, ta lõikab need parajaks ja ta laseb neist Tartus laseriga kuusepuu välja lõigata.

Kuusepuud saab tellida Eesti disaini e-poest www.unika.ee, u 130cm kuusk maksab 49 eurot, Eesti piires kohaletoomine tasuta.

Unika lehel on kirjutatud nii:
kuusk“See on loodussõbralik alternatiiv metsast toodud puule. Neljast detailist koosnevat papist kuuske on lihtne kokku panna ning peale pühi taas lahti võtta, et see siis panipaika või nt. voodi alla järgmiseid jõule ootama panna.
Kuuse kõrgus on 135 cm, laius 85 cm. Materjaliks katmata taaskasutatud papp. Selle toote loomiseks ei ole kasutatud uusi loodusressursse.
Ostes taaskasutatud materjalidest valmistatud tooteid, aitad hoida meie elukeskkonda puhtamana!
NB! Materjal pärineb transporditööstuse jääkidest. See tähendab, et pappdetailide ühele küljele on trükitud tekstid ja sümbolid. Kuuse ühel detailil võib olla osaliselt näha valget markeerimiskleebist.
Tänu Sinule jääb igal aastal, kui seda kuuske kasutad, üks puu metsa elama. Lisaks sellele aitad Sa hoida meie planeeti puhtana, sest tänu taaskasutusele saavad meie sini-rohelisel maapallil paremini elada mitte ainult meie lapsed, vaid ka meie lastelaste lapselapselapsed. Aitäh Sulle. Jätka samas vaimus!”