Esimene sild on juba valmis! Ökosõbralik Saksamaa ehitab üle suurte maanteede sellised sillad, mis on mõeldud ainult loomadele! Inimene, kes sellisel sillal kõnnib, võib saada kuni 35 eurot trahvi.

Järgmisel 10. aastal on plaanis ehitada üle 100 silla, mis mõeldud ainult loomadele.
Sillaidee autor ütleb, et inimese tehtud sillad ja kanalid segavad loomade loomulikku liikumist ning limiteerivad geneetilist mitmekesisust, mis omakorda viib haiguste ja lühema elueani. “Rohelised Sillad” peaks siis selle kõige vastu aitama.
Ka võib juhtuda, et ühel pool teed on rohem metsa ja loomi, teisel aga vähem, mis viib liikide ebaühtlase arenguni.

Saksamaa esimene roheline sild avati aasta tagasi, see on 2700m2 ja maksis 4,5 miljonit eurot. Rohelised Sillad on teada ka Hollandist ja Prantsusmaalt.

Oletatakse, et läheb aasta aega enne kui mõni loom julgeb sellest üle käia. Saksamaa esimesele sillale pandi ka kaamerad, et näeks silda ületavaid metsaasukaid nagu jänesed, rebased, hirved jne.

Mõeldud on ka pisikestele loomadele nagu putukad, neile on jäetud liikumiseks liivaribad. Sillal on ka mättad ja muru, mis pakuvad pisematele peidukohta ja sööki.

Aasta tagasi avatud sillal on tänaseks juba püsielanikud – hiired. Teised loomad aga käivad sealt julgelt edasi-tagasi üle. Eriti pidavat sillast üle kappama sokud, kes käivad silla taga kaaslast otsimas.

Allikas:
TheLocal.com