Minu abikaasa Taavi oli nende entusiastide seas, kes möödunud pühapäeval võtsid nõuks terve maratoni ehk 42 km läbi joosta.

taavi maratonilSEB maraton oli Taavile esimene, tal tuli kevadel mõte, et võiks proovida. Hakkaski siis 1. aprillist aeg-ajalt trenni tegema. Jooksis meie Kalamaja kodust Miiduranda ja tagasi (25km), aga ta tegi ka lühemaid trenne, näiteks kodust Pirita Topini ja tagasi (15km) ja intervalltrenni Schnelli pargis.

SEB maratonil tuli Taavi ajaks 3:45:08, koht 499.

Tegelt oli Taavil maratoni idee juba ammu, aga kui ta 2009. aastal treenimist alustas, siis hakkasid põlved valutama ja ta loobus. Tal üldse olid põlved haiged, sai korvpalli ja muid trenne teha vahelduva eduga. Pärast dieedi muutust kadusid müstiliselt kõik hädad. Sellest saab lähemalt lugeda “Täistaimetoit tõi perele tervise”.

Taavi kommentaar: “Tore oli osaleda. Aga oleks tahtnud paremini joosta. Minu eesmärgiks oli joosta 3:30. Kuni 30. kilomeetrini olin 6 minutiga graafikust ees. Siis tundsin, et jalad hakkavad krampi minema. Sel ajal jooksin joogipunktist joogipunktini, seal painutasin, jõin ja proovisin edasi joosta. Alguses jõin pärast iga 5 km, kui kramp tahtis tulla, siis tihedamalt. Umbes poolmaratoni peal võtsin esimesed rosinad. Tegelt krampe polnudki, kui tundsin, et hakkab tulema, jäin seisma korraks. Võtsin banaani, mõtlesin, et ehk aitab, aga suurt ei aidanud. Muud midagi ei kasutanud, tahtsin võimalikult loomulikult maratoni läbi teha. Raja peal jagati geele, spordijooke, aga ma ei tahtnud sünteetilisi asju endale sisse võtta, pole kordagi kasutanud, ei teadnud, mismoodi need minu kehas mõjuvad.
Ma arvan, et alustasin liiga kiiresti, väga soe oli, see veidi segas. Samuti polnud ma harjunud trenni ajal jooma.”

Ootasime lastega Taavit linnavalitsuse ees, sest mujal oli lihtsalt liiga palju rahvast. Taavi saabus läbimärja ja väsinuna. Medal kõlkus kaelas. Tookord ta kinnitas, et rohkem küll ei lähe :). Aga see mõte oli õhtuks juba kadunud. Et tal olid jalad hellad, siis ta veidi puhkas, pärast jalutasime koos Kalamajja tagasi.

Talvel, sügisel, kevadel mängib Taavi kaks korda nädalas korvpalli, suvel lisaks võrkpall ja jooks.

Aaa, no ja ta on vegan, loomset ei söö. Palju puuvilju :).