Aasta tagasi pühitsesime Taaviga oma armastust ja senist kooselu kaarjate kreegipuude vahel. Meie pulm oli alkoholivaba, täistaimne ja suurepärase toortordiga!

Soovisime pakkuda ainult taimedest valmistatud toitu, muu lihtsalt poleks sobinud. Me ei saa pühitseda oma armastust loomalaipade ja meelemürkidega – see tundub tobe.

Taaviga koos tegime menüü, kirjutasime ette koostisosad ja valmistamise. Söök oli lihtne ja kerge. Võtsime endale vabaduse olla sel päeval isekad, tegime toidu, mis meile sobis, ei matkinud loomseid toite, ka soola-pipra said külalised oma toidule ise lisada.

indra_taavi_2798Ja me tahtsime, et kõik saaks klaasi kokku lüüa ning head jooki nautida, ka mu äsja sünnitanud õde, meie pisikesed Joonas ja Elli ning lähedaste lapsed. Et ma alkoholist suurt midagi ei pea, tundus lihtsalt traditsiooni järgminine tobe.
Ka soovisime, et kõik saaks heal ajal magama, et meie pulmas osalemine oleks pigem meeldiv kui kurnav ja et lapsed saaks vabalt osaleda. Lisaks olid meil Taaviga pärast pulma oma plaanid, ei tahtnud ise ka väsinud olla :).

Andsime oma vanded kaarjalt kokku kasvanud kreegipuude all, imelises aias istusid puude vahel puupinkidel meie pered ning lähedased sõbrad. Tegin oma kimbu ise, ema tõi hommikul turult lõhnavat piparmünti ja ülejäänud korjasin sõbrannadega koha pealt.

_MG_4868Pildistas minu kooliõde Iris, meigi tegi kursaõde Kertu, soengu ja lauakaunistused pinginaaber Maria, paigutuse kursaõde Kreity ning kleidi lapsepõlve parim sõbranna Piret – ideaalne :).

Meie menüü oli väga lihtne.
Tervitasime kaasaelajaid õuna-pirni mahlaga. Lauas ootasid külalisi puuviljavaagnad.
Eelroaks oli söödavate lilledega värske salat, leivad ja taimsed määrded.
Pearoaks basmati riis seente ja juurviljadega. Mul on siiralt kahju, et kokk riisi üle keetis. Juures olnud leib, salat ja värsked taimepasteedid maitsesid aga imehästi.
Vaimustav Simona meisterdatud toortort saabus koos piparmünditeega.
Joogiks õuna-pirni mahl, ürdivesi ja tee.
Kõik toit-jook oli kohalik ja koha peal tehtud.

Kolmekordse pulmatordi alumine kiht oli šokolaadikook, keskmine arbuusi- ja ülemine sidrunikook. Neljanda korruse kaunistas külalistemaja imeline perenaine söödavate lillede ja viljakuse sümboli granaatõunaga :). Kooke katsid rohked hooajalised viljad ja lilleõied. Simona valmistas tõelise kunstiteose!

photoMeie jaoks oli pulm muinasjutuline.
Ma ei näinud Taavit terve eelmise päeva, kohtusime alles kreegipuude all. Kuigi meil polnud kristlik pulm, oli meil siiski suurepärane püha isa Erki Tamm Kalju Babtisti kogudusest (väike kirik Kalamajas), kes austas meid liigutava mõtiskluse ja pühitsusega.
Hetk pärast üksteisele sõrmuste kinkimist lendasid meie kohalt üle prääksuvad pardid.
Vaikus, linnud ja värviliste lehtede kohin. Ideaalne hetk.

Sõbranna Reet ja tema vend Rain korraldasid muusika. Reet aitas mul ka esinemiseks valmistuda, kinkisin nimelt Taavile laulu.

 

Kaks päeva pärast tseremooniat lendasime perega Rhodosele! :D
IMG_0621