Inglismaal juhtus midagi esmakordset – briti veisekasvataja Jay Wilde annetab 59 veist Norwichi lähedal asuvale Hillside’i loomade varjupaigale, sest ei suuda taluda mõtet, et loomad tapetakse. Sellist asja pole kuningriigi ajaloos varem nähtud!

Kui Jay Wild’i isa 2011. aastal suri päris tema farmi, kuid olles juba 25 aastat taimetoitlane olnud, osutus uus väljakutse tõeliseks katsumuseks. “Minu jaoks oli väga raske, et loomad, kelle eest olen ihu ja hingega hoolt kandnud, lõpetavad oma elupäevad tapamajas. See oleks ikka väga õudne surm!” sõnas Wilde The Timesile.

Tema arvates on loomadel elust helged mälestused ning nad tunnevad samasuguseid tundeid ja suhtlevad omavahel samamoodi nagu inimesed. “Ma olen neid nutmas näinud,” meenutab mees.

59 veist oma karjast läkitas ta loomade varjupaika, kümme jättis endale lemmikloomadeks.

Hilliside’i varjupaigast on alates 1995. aastast läbi käinud umbes 1900 hobust, eeslit ja muud karilooma.

“Me oleme sellesse ettevõtmisse kaasatud olnud algusest peale,” selgitas Briti veganite ühenduse esindaja Tom Kuehnel. Jay Wilde’il tekkis mõte loomad ära anda pärast veganite koostatud raportit, mis julgustab põllumehi loomade asemel inimtoiduks hoopis erinevaid teravilju kasvatama.

Veganite ühendus aitas Wild’i loomadele uue kodu leida ning loomad ka sinna ümber kolida. Tegemist on esmakordse niisuguse juhtumiga Inglismaal ning veganid loodavad, et sellest ammutavad inspiratsiooni teisedki. Jätkusuutlikku ja edukat farmi on võimalik pidada ka ilma loomi toiduks kasvatamata, on nad kindlad.

Allikas:
Maaleht