Taimetoitlasest farmer annetas karja varjupaigale, sest ei suuda loomi tapamajja saata

Inglismaal juhtus midagi esmakordset – briti veisekasvataja Jay Wilde annetab 59 veist Norwichi lähedal asuvale Hillside’i loomade varjupaigale, sest ei suuda taluda mõtet, et loomad tapetakse. Sellist asja pole kuningriigi ajaloos varem nähtud!

Kui Jay Wild’i isa 2011. aastal suri päris tema farmi, kuid olles juba 25 aastat taimetoitlane olnud, osutus uus väljakutse tõeliseks katsumuseks. “Minu jaoks oli väga raske, et loomad, kelle eest olen ihu ja hingega hoolt kandnud, lõpetavad oma elupäevad tapamajas. See oleks ikka väga õudne surm!” sõnas Wilde The Timesile.

Tema arvates on loomadel elust helged mälestused ning nad tunnevad samasuguseid tundeid ja suhtlevad omavahel samamoodi nagu inimesed. “Ma olen neid nutmas näinud,” meenutab mees.

59 veist oma karjast läkitas ta loomade varjupaika, kümme jättis endale lemmikloomadeks.

Hilliside’i varjupaigast on alates 1995. aastast läbi käinud umbes 1900 hobust, eeslit ja muud karilooma.

“Me oleme sellesse ettevõtmisse kaasatud olnud algusest peale,” selgitas Briti veganite ühenduse esindaja Tom Kuehnel. Jay Wilde’il tekkis mõte loomad ära anda pärast veganite koostatud raportit, mis julgustab põllumehi loomade asemel inimtoiduks hoopis erinevaid teravilju kasvatama.

Veganite ühendus aitas Wild’i loomadele uue kodu leida ning loomad ka sinna ümber kolida. Tegemist on esmakordse niisuguse juhtumiga Inglismaal ning veganid loodavad, et sellest ammutavad inspiratsiooni teisedki. Jätkusuutlikku ja edukat farmi on võimalik pidada ka ilma loomi toiduks kasvatamata, on nad kindlad.

Allikas:
Maaleht

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Soomet survestatakse lõpetama ülearetatud rebaste kasvatamine karusnaha tootmiseks

Rahvusvahelises meedias on suurt kära tekitanud Soome karusloomafarmides hiljuti paljastatud ülisuurte rebaste selektiivne aretamine. Šokeerivad …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga