Eesti Vegan Selts kutsub vaatama provokatiivset tervisefilmi “Kahvliga skalpelli vastu”. Filmile järgneb arutelu, mida juhib toitumisnõustaja ja filmi eestikeelsete subtiitrite tõlkija Rain Vainik.

Film “Kahvliga skalpelli vastu” (ingl k Forks Over Knives) toob provokatiivsel moel ja täie selgusega esile mitmed teadusringkondades juba mõnda aega tuntud faktid. Paljud, kui mitte kõik tõsised degeneratiivsed haigused on võimalik ära hoida ja paranemisele pöörata tegelikult väga lihtsalt – vältides vaid loomsete toiduainete tarbimist.

Film “Kahvliga skalpelli vastu” lahkab ka kaasaegse lääne toiduvaliku ajaloolist kujunemise lugu – miks ja kuidas on meie igapäevamenüüsse jõudnud nii palju liha, piimatooteid ja rohkelt töödeldud toitusid. Veel on filmis esitletud mitme tõsiselt haige patsiendi isiklikke katsumusi ja võite tervislikule taimsele toitumisele üleminekul. Nad kõik said sellest kogemusest rohkesti abi ja mõni neist seljatas koguni surmava haiguse.

Film tuli USA ja Kanada kinodes linale 2011. aasta maikuus ning osutus kohe üllatavalt populaarseks. See on saanud väga palju positiivset meediakajastust.

Filmi näeb Tallinna Õpetajate Majas 16. veebruaril kell 20h30.

Loe lähemalt: http://kahvliga.humare.ee/

Filmil on eestikeelsed subtiitrid.

Kõik on teretulnud vaatama, kuulama, küsima ja vestlema!

NB! Kuna kohtade arv on piiratud, palume oma tulekust teada anda eestiveganselts@gmail.com või kirjutada Eesti Vegan Seltsi Facebooki kirjakasti.