Mängu nimi on The Quest to Lava Mountain ja Texase Põllumajandusministeerium tellis selle, et aidata kaasa laste toitumisharjumuste parandamisele.

Texas on teatavasti Ühendriikide “suurim” osariik. Ja suurim just inimeste mõttes – seal elavad USA kõige paksemad elanikud.

Kaks aastat tagasi, 2011. aasta kevadel ilmunud mäng on suunatud algkoolile ning sai kiiresti väga populaarseks. Eesmärgiks oligi astuda vastu lapseea rasvumisele ning aidata lastel toidu osas kujundada paremaid valikuid.

Mängu tegevus toimub kaunil Lava Mäel, iga mängija valib endale avatari ning peab teda õige toitumise ja liikumisega tervena hoidma, et läbida katsumusi Lava Mäe päästmiseks. Kui sa valid kehvad toidud, siis tabab avatari haigus, köha, nohu, neid saab õigete toitudega parandanda. Väga nutikas ses suhtes. :)

Treileris on selline tutvustus: “See, mis sa Lava Mäel sööd, otsustab, kui tugev sa oled ja mis on su salajõud. Nii et vali targalt. Kui sa kehvalt valid, kannatad tagajärgede käes. Lava Mäel on mitmeid tegelasi, kes tahavad seda hävitada. Kasvata oma jõudu, saa targemaks ja päästa Lava Mägi!”

Mängu eesmärgiks on “suurendada laste hulgas puuviljade ja aedviljade, täisteraviljade, rasvavabade piimatoodete populaarsust, samas vähendada suhkrujookide ja rafineeritud toitude populaarsust. Lisaks haarab mäng ka matemaatikat, teadust, ajalugu, keskkonnateadlikkust, sotsiaalselt koostööd ja tervise teemasid,” ütleb mängu tutvustus.

Mäng on välja töötatud Dallases, 2011. aasta sügisest alustati mänguga Texase koolides, suure edu tõttu sai see 2012. aastal üleriigiliselt populaarseks.

Üheks aastaks on mäng koolile 399 dollarit, Texase koolid said aastase tasuta litsentsi.

Allikad:
MilitaryFamilies
Youtube

Gamasutra
Cooper Institute