Avalikkus on võtnud ette taimetoitlaste materdamise, levitades hirmu ja teadmatust. Seda saab muuta ainult ühel moel – armastusega. Ole julge ja näita, et sul on kõik hästi!

Oktoobrist saati ilmub aina lugusid, mis levitavad ideid justkui on iga taimetoidul olev inimene hukule määratud. Kui sa oled taimetoidul, oled vähegi uurinud või õppinud, siis sa tead, et taimne toit on inimesele kõige kergem ning see võimaldab kehale kõik vajaliku.

Mulle tundub, et taimetoitlased peavad ennast rohkem näitama, sest muidu lihtsalt jätkatakse tagumist. Tuleb üles tõusta ja öelda, et see pole okei, Sina ise oled tõestus! :)

[highlight]Seega – kirjuta artiklite autoritele, raadiosaadete juhtidele ja toimetustele, et sa oled taimetoitlane, oled olnud pikemat aega ja sul on kõik hästi! Näita ennast! [/highlight]

Pigem on oluline panustada teadlikkuse ja arusaamise kasvatamisesse, mitte taimetoidu materdamisesse. Mida siis teevad teisiti need taimetoitlased, kellel läheb hästi – see on see, millele me peame tähelepanu pöörama.

Kommunikatsioonis kutsutakse seda võimalust nüüd spinni võimaluseks. Ehk et kanal on avatud, inimesed vahivad veganeid. Kas me nüüd ei ütle midagi ja olemegi sellised hirmunud silmadega tõenäolises toitainepuuduses ja varajase surma ootuses? :D
[highlight]Või me kasutame tähelepanu ja näitame, kui sädelevad me oleme, anname maailmale oma sõnumi. See on võimalus! Võimalus levitada armastust.[/highlight]
I
See pole vajalik mitte niivõrd enda, vaid järeltulevate põlvede pärast. Neil on kergem, kui me võsast teed ette raiume. Ja näha on, et päris tihe võsa on – toetame siis üksteist!

Sa hoiad valgust. Sul on kõik vajalik olemas, sest see on sinu olemuses. Lihtsalt astu välja ja näita ennast – sest sa sädeled ja särad!

Muahh!
Kallistan ja olen alati toeks.

Liisa-Indra


Minu kiri toimetustele ja kontaktid, kellele selle saatsin:

Tere,

viimasel ajal ilmub meedias tihedalt lugusid, mis jätavad mulje justkui oleks taimetoitlased hukule määratud. Eriti, kui ollakse taimsel toidul terve perega.

Mina olen pikaajaline vegetariaan (10a) ja vegan (5a), suuremas osas elus toidul ja seda 5. aastat. Kogu perega. Teen aktiivselt sporti, mu mees on sportlane ja meil on kaks last – kõik kasvanud ainult taimsel terviktoidul.

Me pole ka seda teadmist taimsest toidust õhust võtnud, vaid olen seda mitmel pool õppinud (lähem info: https://banaanisaar.ee/liisa-indra/)

Pean blogi banaanisaar.ee, kus selgitan taimse toidu kohta lähemalt. Vaata nt artiklit “Lapsed ja taimne toit” – https://banaanisaar.ee/mis-on-elus-toit/lapsed/

Pigem on oluline panustada teadlikkuse ja arusaamise kasvatamisesse, mitte taimetoidu materdamisesse. Mida siis teevad teisiti need taimetoitlased, kellel läheb hästi – see on see, millele me peame tähelepanu pöörama.
Samuti, miks on nii palju arste, teadlasi ja rahvusvahelisi organisatsioone, mis kiidavad heaks taimse toidu imikust raugani – mida nad teavad, mida Eesti arstid ei mõista?

Kui teil tekkis küsimusi, siis olen alati valmis vastama! :)

Rõõmsat päeva,

Liisa-Indra
+372 55 27 367
banaanisaar.ee

POSTIMEES
peatoimetaja Merit Kopli merit.kopli@postimees.ee
tegevtoimetaja Margus Mihkels margus.mihkels@postimees.ee
Tarbija reporter Maiken Mägi maiken.magi@postimees.ee
Tarbija juhataja Hanneli Rudi hanneli.rudi@postimees.ee

EPL
uudiste toimetaja Tuuli Jõesaar Tuuli.Joesaar@epl.ee

DELFI
peatoimetaja Urmo Soonvald urmo.soonvald@delfi.ee
tegevtoimetaja Tarmo Paju  tarmo.paju@delfi.ee

RAADIO KUKU
peatoimetaja Hindrek Riikoja hindrek@kuku.ee

TV3
Uudiste toimetus uudised@tv3.ee