VIDEO: Veganist koolitüdruk jätab EPLi artiklis osalenud arstid häbisse

17-aastane Soomes õppiv koolitüdruk Jennifer Nimmerfeldt räägib palju targemat juttu kui arstid EPLi artiklis! Ilus kuulata ja vajalik välja öelda.

Jennifer kirjutab enda kohta blogis nii:
Hello and welcome to my blog. My name is Jennifer, I am currently 15 years old and living in Finland. I love photography, fashion (even though I dont have enough money to prove it) and cooking (even though I’m not really good at it). I wont label my blog as a photography, fashion or cooking blog because I am hopefully going to be posting about all of that and also just about my everyday life. Since I’m vegan I’m only going to be posting vegan recipes.
http://jennifernimmerfeldt.blogspot.com.ee

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Ville Jehe: “Vastutustundetud juhid jäävad isolatsiooni”

Teadliku ettevõtjana tuntust kogunud Ville Jehe sõnul liigub kogu ettevõtlus vastutustundliku tegevuse poole. Need, kes …

12 kommentaari

 1. Eriti tubli neiu ja magan rahulikumalt und-vähemalt noored on enamusest targemad, kes iga ajakirjaniku reitingu nimel tehtava “uudise” alla neelavad.

 2. Üks tähelepanek

  Jennifer on tegelikult 17, mitte 15 ;)

 3. Palun olgem reaalsed…
  Inimesel on vaja süüa nii taimset kui ka loomset toitu! Kui sa näksid pmst 24/7 muru siis sul tekib osadest ainetest kehas puudus. Kiudaine on põhiline, mis inimest toidab. Ma ei väida sellega seda, et kiudainet ei taimsetest toitudest vaid väidan seda, et taimsetest toitudest me ei saa kätte piisavas koguses teisi aineid. näiteks: Mg, Ca, P, jne. Kaltsiumi saame me kätte õigest talupiimast, mitte 20%-sest poepiimast, mis on läbi töödeldud. Inimesed, kellel on maohappesus liiga kõrge võivad süüa ainult teatud asju, mille hulgas puudub liha ja veel mõned asjad.
  Olen nõus tõesti sellega, et see on inimese enda valik, mitte peale surutud asi. Maksa ja verivorsti saab segada teiste asjade sisse -see tähtis asi on sellest videost/tekstist välja jäetud kahjuks. Inimesed on kõigesööjad, mitte ei ole kas AINULT TAIMETOIDULISED või AINULT LIHATOIDULISED.
  Sigalatest olid igatahes väga halvad pildid välja toodud. Asi ei ole tegelikkuses üldsegi nii hull vaid on palju kordi leebem. VÕIKSID ENNE LÄBI MÕELDA, MIDA VIDEOSSE TOPID!!
  See, et oled VEGAN ja käid gümnaasiumis ei tähenda veel seda, et tead kõigest kõike. See tähendab seda, et sa oled lihtsalt uurinud asja ning võiksid teha sellest ENDA JAOKS uurimustöö. Kedagi ei huvita, mida sa teed ja kes sa selline oled. Muidugi oli see tegu meedia poolt ka vale, et nad asja nii kaugele üles kruttisid. Kuigi võiksid mõelda ennem, mida SA teed!
  Ilma põllumeesteta poleks linnastunud inimestel elu! Isegi taimetoitlastele tuleb leib lauale tänu põllumeestele. Haruta need otsad kõik lahti ja mõtle veel korra see asi kõik läbi!! Äkki hakkad nüüd asja hoopis teise pilguga vaatama.

  Lihtsalt vastik on kuulata kuidas LINLASED PÕLLUMEHI PÕLGAVAD!!!

  • Ma pole vegan aga sinu jutt on õudne. Kui sul on viha kellegi vastu, siis proovi seda kusagil mujal välja elada, mitte ühiskonnas teiste inimeste vastu. Kõiki neid vitamiine, mineraale on võimalik taimedest kätte saada, et organism saaks ideaalset toimida. 24/7 muru näksides tõesti ei saa isegi kõht täis, aga vegan toit ei ole ainult muru. Tee silmad lahti ja mõtle ennem, kui hakkad veganeid maha tegema.

  • Vabandust, kui eksin aga millises lauses oli põllumeeste põlgamisest juttu?

 4. Puder, Kapsad ja verivorst

  Tüdrukul on kõik segamini nagu puder ja kapsad, mille sisse on kukkunud verivorst. Artiklist ei ole ta ilmselgelt aru saanud. Religioosselt entusiastliku jutuvada abil tahab ta näidata, et teab toitumisest midagi, ja et veganlus on kuidagi mõistlik käitumine. Ei ole.
  See on muidugi hea, et ta kooli läheb – ehk õpetab keegi ta seal sõrmede peal arvutama – märtsist novembrini vähemalt kuud kokku lugema.
  Minu meelest võivad täiskasvanud inimesed süüa mida tahes, kasvõi saepuru. Aga lastega ei eksperimenteerita. Ja demagoogitsemine, usk ja vandenõuteooriate sepitsemie ei tee midagi paremaks ega õigemaks.

 5. Üleolev käitumine

  Ebameeldiv on vaadata sellise üleoleva jutuga, miimikaga ja žestikulatsiooniga noort tütarlast.
  Internetiavarustes muidugi palju jama, ka meedias. Kõigil vaja asi ikka läbi mõelda selleks et otsustada kas see on tõsiseltvõetav või mitte.
  Igaüks otsustab oma söökide üle ise, olen veendunud, et õiged valikud tehakse enda keha kuulates.
  Rohkem kui kindel, et tütarlaps ei tea biokeemilistest protsessidest organismis suurt midagi
  Ja muideks! arste ei õpetata koolis rohtusid kirjutama, neil on veidi teised ülesanded. See kuidas haiglate ja arstide vastuvõtu süsteem riigis töötab on juba poliitiline asi.
  Ehk elu õpetab tütarlast et kõik pole vaid must ja valge

 6. Mina olen peaaegu taimetoidu 90% peal hetkel , 45 aastane ( muideks teen füüsiliselt rasket tööd , millisest iganes teisest sama tööd tegevast oma ala meistrist olen kaks korda kiirem ja pakutakse 10 aastat vähem vanust ), kahju , et väga lühikese menüüga ja kinnise (surnud ) mõtlemisega inimesed ( selliseid eesti riigile vaja ongi , kes sureks pensionialgamisel ära , umbes 65-selt , riigile jääb rohkem raha ) kutsuvad veganlust või taimetoitlust murunäksimiseks . Veganitel on palju rikkalikum menüü . Paleo toitumise ja vegan toitumise juhtkrupid tulid ühes suures väitluses ühele arusaamisele , ideaalvarjant on 3%(metslooma liha , mis on kütitud , ehk seal ei ole mitte mingisuguseid kunstlikult tekitatud hormoone lihas ) liha inimese menüüs . Igaüks usub täpselt seda , mida tahab ja sureb millal tahab . Ega kõik pea siis vanadusse surema . Soovin jõudu ja kaltsiumi piimajoodikutele ja inimesed , sööge vähem kõike .
  Üks kasulik link ka alla toodud , ehk avab mõne pimeda .
  See on ühest kuulsast meditsiinidoktorist Adik Levinist Youtube.com

  Doktor Adik Levini raamatu “Dr Levini toitumistarkused” esitlus-loeng Rahvusraamatukogus

 7. Tüdruk on kahtlemata tubli ja kuna ta on noor, siis loodetavalt on arenguruumi veel küllaga. Samas vaatasin läbi paar videot, kus ta oma igapäevast toitu demonstreerib ning see toit oli kohati väga surnud toit. Vegan küll, aga üsna ebatervislik. Toidu kombineerimist esineb vähe ja toidud pigem liha matkivad rasked vormiroad või “koorekastmed”. Igapäevane sojatoodete söömine pole kellelegi kasulik. Positiivne oli see, et jõi palju smuutisid, aga ka need olid sageli sojapiimaga. Proovida võiks rohkem suppe, ise keeta ube või läätsesid, seemneid, värskeid salateid ja köögivilju, kasulikke õlisid.
  Lihtsalt tema publik on suures osas väga noored lapsed, kes peavad teda iidoliks ja iga tema nõuannet kullaks. Veganiks olemine ei tähenda seda, et sööd kuhjade kaupa Oreo küpsiseid, šokolaadi ja jood sojapiima peale.

 8. Kui sa pole osa lahendusest ;) oled osa probleemist. julgus mõelda, julgust öelda! selleski jutus oma tõetera sees. Tubli tüdruk, et analüüsib ja välja ütleb. Elu on täis valikuid tema valik on see.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga