Queensis asuv 400 õpilasega riiklik kool loobus lihast ning teatab, et kõigest esimese semestriga on positiivsed tulemused silmaga näha!

Pärast “roosa lima” skandaali tõstatati Ameerika Ühendriikides koolisöögi teema ning vanemad hakkasid nõudma oma lastele paremat toitu. Roosa Lima iseenesest on veiseliha kõrvalproduktidest tehtud löga, mis on töödeldud ammooniumhüdroksiidiga. Kokkuvõtvalt näeb see välja roosa ja limane, sellest tehakse näiteks nuggitsaid ja kotlette. Jei, tundub maitsev, onju :).

New Yorgis Queensis asuv kool P.S. 244 läks seepeale täiesti lihavabaks! See on ESIMENE KOOL TERVES RIIGIS, kus pakutakse täielikult lihavaba lõunasööki :D. Alles see oli, kui New Yorgis läks lihavabale toidule üks riiklik lasteaed ja nüüd riiklik kool – super eeskuju. Mõlemad kinnitavad positiivset efekti käitumisele ja üldisele tervisele.

Queensi kool teatab, et kõigest esimese semestriga on tulemused vaimustavad. Olgu öeldud, et kes tahab, võib loomulikult kodust liha kaasa võtta, ent 90% õpilastest söövad lihavaba lõunat. Koolis on 400 õpilast, kes saavad lõunaks orgaanilist röstitud tofut, hautatud ube, juurvilju, puuvilju…

Koolis on vähenenud ja väheneb edasi laste ülekaalulisus, lisaks teatatakse, et märgatavalt on paranenud laste keskendumine, testitulemused ja käitumine.

Lisaks on koolis iga nädal toitumistunnid, kus lastele tutvustatakse paremaid toitumisvõimalusi ning räägitakse toitumise põhialustest.

70% koolilastest pärinevad India või Aasia päritoluga peredest, nii et taimsem toit polnud väga võõras ning otsust toetati.
See muidugi tõstatab ka piimatoodete talumise küsimuse, kuna enamus neist rahvustest on teadaolevalt laktoosi talumatusega. Küllap see jääb tulevikku :). (Piimatoodete talumatusest erinevate rahvuste seas rääkis dr Veith oma loengus Hämmastavad Udarad.)

Allikas:
Care2.com