Home on film maailma loost ja inimeste mõjust selles. Keskkonna ja inimeste valikute seosest. See on meeletult ilusate kaadrite ja rahustava muusikaga film, kus räägitakse põnevaid fakte ning näidatakse huvitavaid kohti.

Tänu õhust filmitud kaadritele annab film paljudele vast ka täiesti uue perspektiivi. Inglise keelset teksti loeb Glenn Close.

50. aastatest alguse saanud industrialiseerumise tulemusel on hävinenud liiga palju liike, metsa, maad ja lõppenud liiga paljud maavarad.
Tänased põllumajandustavad põhjustavad maailma hävimist. Hoolimatu kalapüük hävitab merepõhja ja sealsed liigid pole kunagi surnud välja kiiremini kui praegu.

[highlight]Iga aasta kaob 13 miljonit hektarit metsa. 1 miljard inimest nälgivad ega oma juurdepääsu puhtale joogiveele samal ajal kui üle 50% teraviljast ja 70% kasutatavast veest läheb põllumajandusloomadele.
5000 inimest päevas sureb, kuna neil pole juurdepääsu puhtale joogiveele.[/highlight]

Aga me saame seda peatada. Ja me oskame seda peatada. Ühel inimesel on nii suur jõud.
Mina tunnen vastutust oma laste ees. Ja ma soovin, et nemad ja nende lapse-lapsed saaksid näha vähemalt sama kaunist maailma kui mina praegu. :)

Ma tänan Ianit, kes seda filmi väga kiitis. :)

Film tuli välja 2009. aastal ja selle tootmist toetas Prantsuse moebrändide ettevõte Kering Group, millele kuuluvad maailma tuntuimad luksusbrändid nagu Gucci, Stella McCartney, Puma, Saint Laurant, Sergio Rossi, Alexander McQueen, Balenciaga jt.

See on heategevusprojekt ja filmi autor on öelnud, et filmil puudub copyright, ehk et seda võib vabalt tasuta näidata. [highlight]Tänaseks on filmi vaadatud rohkem kui 32 miljonit korda.[/highlight] Yann Arthus-Bertrand, filmi looja, tuli 2012. aastal välja ka järgmise loodusfilmiga “Plant Ocean”.

Üleval on link Youtube´ist vaatamiseks. Aga saab vaadata ka filmi Home ametlikult kodulehelt. Saab vaadata ka inglisekeelsete subtiitritega.