Previous Post
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Email this to someoneShare on FacebookShare on VkontakteShare on Odnoklassniki
Read on Mobile

Uus-Meremaa loomakaitseseaduse uuendus – KÕIK loomad on tundlikud olendid!

Uus-Meremaa lõi imelise pretsedendi, kinnitades juriidiliselt seda, mida iga loomaarmastaja juba ammu teab – loomadel on tunded täpselt samamoodi nagu inimestelgi.

Sellisel otsusel on suur mõju avaliku arvamuse kujundamisel, kuna siiamaani arvatakse, et osad loomad ei oma emotsioone, ei tunne valu või rõõmu.

Seaduseks saanud Loomade Heaolu Eelnõu on nüüd aluseks loomavastaste kuritegude karistamisel, keelustades ühtlasi loomkatsed ja nende kasutamise teatud uurimistöödes. Samuti on illegaalne metsikute loomade jahtimine ja püüdmine.

“Öelda, et loomadel on tunded, on kinnitada, et nad suudavad kogeda positiivseid ja negatiivseid emotsioone, sealhulgas ka valu ja muret,” sõnas dr Virginia Williams, riikliku loomaeetika komitee esinaine.

“Eeldused loomade heaolu osas on kiirelt muutumas ning asjad, mis kunagi olid farmi- või koduloomade pidamisel tavalised, pole enam tolereeritud,” ütles dr Steve Merchant, Uus-Meremaa loomaarstide liidu president. “Uus loomakaitseseadus harmoniseerib juriidika inimeste uue suhtumisega loomadesse meie ühiskonnas.”

Allikas:
Higher Perspective

Next Post

Written by

Veganism saab olla lihtne ja maitsev, avades sinus palju rohkem mõõtmeid, kui ainult toitumisega seonduv - see on eluviis ja filosoofia. Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga