Uus uuring kinnitab, et miljonid austraallased eelistavad sõbralikumat piima, juustu ja jogurtit.

See oli suur samm, kui Melbourne’i kohvikutes hakati pakkuma mandlipiima. Veel suurem üllatus tabas austraallaseid siis, kui kaks nende suurimat supermarketit Coles ja Woolworths sättisid riiuliele piimavaba juustud ning loobusid puurikanade munadest. Tõeliselt tummaks tegi uudis, et üks trendikamaid kohalikke jäätisekette Newtonis otsustas teha kannapöörde ja pakkuda kõiki jäätiseid 100% piimavabana!

Muutused toimuvad igal tasandil

Kõik muutused lähtuvad sellest, et inimesed valivad ja soovivad vägivallatuid tooteid. Austraalia Rahvatervise Teadus- ja Industriaaluuringute Organisatsiooni (CSIRO) uuringu kohaselt valib iga kuues Austraalia kodanik piimavaba toote lihtsalt seetõttu, et nad tunnevad ennast ilma piimata paremini! Igaüks, kes on tundnud piimatoote söömise järel puhitust, gaase või seederaskusi mõistavad, miks. Samas, ega lehmapiim polegi inimesele mõeldud. Lehmapiima eesmärk on aidata pisikesel vasikal kasvada mitmesajakiloseks suureks veiseks.

Tänu sellele, et rohkem kui 3 miljonit austraallast valivad piimavabasid tooteid on avanenud täiesti vaba turg põnevatele vegan toodetele. Pea igapäevaselt tuleb teateid uutest jogurtitest, jäätistest, juustudest või piimadest. Kohvikutes pakutakse piimavabasid pitsasid, kooke, pannkooke, küpsetisi jmt.

Austraalias pole olnud parimat aega olla taimetoitlane.

Allikas:
Animals Australia