Dr Greger arutleb videos, miks tänastel lastel hakkab puberteet aina varem. Tavameditsiin on seni arvanud, et puberteet algab üha varem, kuna meie lapsed on muutunud üha paksemaks. See vastab tõele ameeriklaste osas. Aga lapsed lähevad aina paksemaks ka Euroopas, samas pole eurooplastel puberteedi algus nii palju ettepoole nihkunud. Seega rohkem kui palju lapsed söövad, loeb see, mida nad söövad.

Kõige järjekindlam seos toitumise ja varase puberteedi vahel on loomse valgu tarbimine. Dr Greger räägib uuringust, kus selgus, et mida rohkem tüdrukud loomset valku sõid, seda tõenäolisemalt algas neil menstruatsioon enne 12. eluaastat!

Teatavasti tõstab liha söömine kehas kasvuhormooni IGF-1. Varane puberteet on seotud ka endokriinsüsteemi segavate kemikaalidega, mis loomses toidus leidub. Sellest on mitmeid uuringud, kuidas keskkonnamürgid on seotud varajase puberteediga. Kemikaalid, mida leiti peamiselt kalas ja kanas tõstsid jälle tütarlaste riski varajaseks puberteedi alguseks.

Loomse valgu tarbimine on seotud varajase puberteedi algusega ja rinnavähiga. Samas on vastupidine efekt taimsel valgul. Uuringus on välja toodud, et lapsed, kes said taimset valku, nende puberteet algas vähemalt 7kuud hiljem kui neil, kes said loomset valku.

Puberteedi hilisem algus on seotud ka väiksema rinnavähiriskiga, pikema elueaga, ja väiksema südamehaiguste riskiga.

Videos kõik uuringud ilusti näha, mis ma siin mainisin.