Tänavune Toortoidufestival toimub 5.-6. septembril Mulgimaal ja peaesinejaks on Õun! Lisaks toimuvad mitmed põnevad töötoad, millest ühte on ka minul au läbi viia.

Kui palju me Eesti aedade kõige levinumast viljast teame? Kui palju temast peame? Õun on maailma üks müstiliseim vili ja suurim tervendaja. Õun ehk ladina keeles Pyrus Malus tähendab tõlkes Armastuse Vilja.

5.-6. september on kaks päeva võimalus kogeda ÕUNAMAAGIAT Kivi Turismitalus, mis asub kauni Loodi Looduspargi Sinialliku orus, ajaloolise Mulgimaa põhjapiiril.
Saab teada, millised on õunamahla võimalused, kuidas teha õunaäädikat ja -veini ravimtaimedega, kuidas õunte abil ennustada.

Mitmetes töötubades on võimalik uudistada, millised on toortoidu põhialused; kuidas teha toortoidu maiuseid; mida tähele panna, kui tavatoidult üle minna toortoidule; mida süüa, kui tahta hoida menüü madala rasvasisaldusega; õpime idandama ja fermenteerima.

Uudistamiseks ja maiustamiseks on Eesti VIINAMARJAD ja palju õunu!

Et võita Toortoidufestivalile priipääse, mine banaanisaare FB lehele ja jaga seda uudist oma sõpradega. Võitja selgub pärast 10. augustit.

Ajakava: toortoidufestival.ee/ajakava
Esinejad: toortoidufestival.ee/tooted
Töötoad: toortoidufestival.ee/tootoad
Osavõtu panus: toortoidufestival.ee/osavotutasu
Majutus/ööbimine: toortoidufestival.ee/majutus

Näeme septembris! :)