Lihtsast ideest alguse saanud ettevõtmine on tänaseks populaarne 35 riigis ja sellega on avalikult liitunud mitmed staarid.

Lihavaba Esmaspäev sai alguse lihtsast ideest: luua algatus, kus inimesed jätavad lihasöömise maha üheks päevaks nädalaks.

Lihavaba Esmaspäeva liikumisega saavad liituda ka restoranid ning on täheldatud, et selline käik suurendab söögikohtade käivet ning on mainele kasulik. Lisaks restoranidele pakuvad esmaspäeviti tervislikumat toitu ka paljud haiglad, kontorid, toitlustajad, talunikud, supermarketeid ja toidukompaniid. Liikumine on esindatud ka sadades koolides ja ülikoolides ning seda toetavad tuntud taimetoidu doktorid nagu dr Joel Fuhrmann, dr Neal Barnard jt.

Meatless Monday liikumise koduleht on liitumise ja promo võimalikult lihtsaks teinud, näiteks on välja töötatud materjalid restoranidele ja kontoritele Lihavaba Esmaspäeva reklaamimiseks.

Endise reklaamimehe poolt 2003. aastal elustatud idee sai teoks koostöös John Hopkins Bloombergi Avaliku Tervise Kooliga. 2009. aastal levis liikumine Belgiasse, seejärel tutvustas eks-biitel Paul McCartney ideed ka Inglismaal ning viimasel paaril aastal on see üle maa levinud nagu kulutuli.
Lisaks ametlikele liitujatele on vähemalt samapalju neid, kes asja ise ette võtnud, nagu Eestis.

Tuntud staaridest liitusid ettevõtmisega ka Oprah, Leonardo DiCaprio, Gwyneth Paltrow jt.

Vaata MeatlessMonday kodulehte ja leiad palju huvitavaid retsepte ning ideid!

Allikas:
MeatlessMonday.com