(VIDEO) 32. Keskkooli abituriendid: “Taimetoit on nooremates klassides väga populaarne!”

Märtsist tegi Tallinna 32. Keskkool ametlikult revolutsiooni ning astus väga vajaliku esimese sammu, võimaldades koolis õppivatele taimetoitlastele sööklas taimset lõunat.

Idee algatajad ja läbiviijad on suuresti need kaks 12d klassi õpilast – Anumai ja Liisbeth. Neid toetas kooli direktor Maarja.

Tüdrukud kiidavad senist taimetoiduvalikut ning kinnitavad, et kuigi alguses oli veidi hirm, et kas ka vegan ikka saab söönuks, siis tänaseks on selge, et saab ja veel väga hästi.

Taimetoitlasi on viimastes klassides küll üksjagu, ent tüdrukute sõnul on “suurem populaarsus just nooremate õpilaste seas”.

Uus menüü on teisitisööjate seas rahulikult vastu võetud, kuid et tegu ongi sooja ja armsa kooliperega, siis eristumist, kiusamist või narrimist sel teemal pole: “Igaühel on ju klassis vähemalt üks taimetoitlane või taimetoidu huviline, oma sõbraga ju nii ei tee,” leiavad tüdrukud.

Liisbeth ja Anumai usuvad, et tänane taimetoidu sööjate arv – 40 – kasvab peagi hüppeliselt, sest huvilisi on tegelikult rohkem. Samuti on tüdrukud ühel meelel, et taimetoit saab Eestis järjest populaarsemaks ja tavalisemaks.

Vaata ka:
Märtsist saavad Tallinna 32. Keskkooli õpilased koolisööklas taimetoitu!

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Ville Jehe: “Vastutustundetud juhid jäävad isolatsiooni”

Teadliku ettevõtjana tuntust kogunud Ville Jehe sõnul liigub kogu ettevõtlus vastutustundliku tegevuse poole. Need, kes …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga