Märtsist tegi Tallinna 32. Keskkool ametlikult revolutsiooni ning astus väga vajaliku esimese sammu, võimaldades koolis õppivatele taimetoitlastele sööklas taimset lõunat.

Idee algatajad ja läbiviijad on suuresti need kaks 12d klassi õpilast – Anumai ja Liisbeth. Neid toetas kooli direktor Maarja.

Tüdrukud kiidavad senist taimetoiduvalikut ning kinnitavad, et kuigi alguses oli veidi hirm, et kas ka vegan ikka saab söönuks, siis tänaseks on selge, et saab ja veel väga hästi.

Taimetoitlasi on viimastes klassides küll üksjagu, ent tüdrukute sõnul on “suurem populaarsus just nooremate õpilaste seas”.

Uus menüü on teisitisööjate seas rahulikult vastu võetud, kuid et tegu ongi sooja ja armsa kooliperega, siis eristumist, kiusamist või narrimist sel teemal pole: “Igaühel on ju klassis vähemalt üks taimetoitlane või taimetoidu huviline, oma sõbraga ju nii ei tee,” leiavad tüdrukud.

Liisbeth ja Anumai usuvad, et tänane taimetoidu sööjate arv – 40 – kasvab peagi hüppeliselt, sest huvilisi on tegelikult rohkem. Samuti on tüdrukud ühel meelel, et taimetoit saab Eestis järjest populaarsemaks ja tavalisemaks.

Vaata ka:
Märtsist saavad Tallinna 32. Keskkooli õpilased koolisööklas taimetoitu!