Monsantol on see aasta üsna kehv, lisaks Euroopale sai ta keelu ka Indiast ja nüüd Itaaliast. Lisaks on algatud mitmed seaduseelnõud, et USAs GMOd märgistada.

Kolm Itaalia ministeeriumit töötavad koos, et keelustada Monsanto MON810 maisi Itaalias. Määrus on juba allkirjastatud, kehtima hakkab see pärast avalikes teadetes ilmumist. MON810 on üks kahest Monsanto GMO maisist, mille kasvatamine ja müümine on muidu Euroopas lubatud.
Itaalias korraldatud küsitluse alusel on 80% itaallastest päri, et geneetiliselt muundatud organismidel ja Monsantol pole nende maal kohta.

Itaalia Põllumajandusministeeriumi, Terviseministeeriumi ja Keskkonnaministeeriumi ühisavalduses on kirjas: “Meie põllumajandus põhineb bioloogilisel mitmekesisusel ja kvaliteedil ning me peame neid väärtusi silmas pidama ka majanduslikust vaatenurgast vaadates.”

Itaalia teavitas oma otsusest ka Euroopa Komisioni ja teisi Euroopa Liidu maid, ühtlasi soovitakse Euroopa Toidu- ja Ohutusametilt selgeid teaduslikke andmeid MON810 maisi kohta.
Eelmisel aastal teatas Prantsusmaa peaminister, et Monsanto mais, mis meil siin praegu jutuks on, pole endiselt ka seal lubatud. Prantsusmaa nimelt keelustas selle juba 2008. aastal. Saksamaa 2009. aastal. Seda ei kasvatata-müüda ka Kreekas, Ungaris, Poolas, Austrias. Euroopa Liitu mittekuuluvatest riikidest ei kasvata Monsanto maisi Norra, Šveits, Island, Serbia, Montenegro.

Rumeenia GMO-veebilehe andmetel on Euroopas lubatud kasvatada kahte muundatud vilja – Monsanto maisi MON810 ja BASFi Amflora kartulit.

Monsanto muundatud maisi MON810 kasvatas eelmisel aastal viis Euroopa Liidu riiki: Tšehhi, Hispaania, Portugal, Slovakkia, Rumeenia.

Poolas on mingi keeruline värk, seal on see küll keelatud, aga kasvatatakse illegaalselt ikka. No Hispaania on võimas GMO maa.
l
l
Allikas:
INFOMG.RO

Realnews24.com